Uncategorised

گزارش از درون: سلطه مثلث سید مجتبی خامنه‌ای، سید ابراهیم رییسی و حسن طائب بر صدا و سیما و ماجرای گاندو - ۱

mojtaba raisi taebعلت پخش سریال گاندو و مصاحبه‌های حجةالاسلام مصطفی پور محمدی و حجةالاسلام علی رازینی

 

   وب سایت فرارو با مدیریت محمد حسین خوشوقت، فرزند ایت الله عزیز خوشوقت که از مفتیان قتل های زنجیره ای بود در مورد حسن طائب می نویسد:شنیده ها و اخبار غیر رسمی در مورد نقش پررنگ حسن طائب در حوادث بعد از انتخابات بسیار است و از نامه اخیر پنج تن از معاونان وزارت اطلاعات به مقام رهبری که در آن ضمن برشمردن سوابق حسن طائب هشدار داده اند که با رویه‌های اخیر، وزارت اطلاعات در شرف از هم پاشیدگی است"

....بسیاری از منتقدان فرمانده جنجال برانگیز بسیج با بیان این که وی دارای اعتدال نیست بر این باورند که بی تجربگی، بی‌دانشی و عدم درک صحیح شرایط اجتماعی و سیاسی سبب شده است که وی موفق به مدیریت شایسته بحران ناشی از اعتراضات بعد از انتخابات نشود و بر ابعاد کوتاه مدت و میان مدت بحران بیفزاید.

 

سریال گاندو و هدف ساخت و پخش آن:

   به تازگی سریالی از سوی شبکه سه صداو سیما پخش شد، به نام گاندو، که در آن برخی از وابستگان به حکومت حسن روحانی ، خبرنگاران، هنرمندان و... به عنوان نفوذی و یا کم دانش و جاسوس معرفی شدند. پخش این سریال حاشیه‌هایی را در پی داشت.

   نگارنده بر این باور است که تهیه کنندگان این فیلم به خوبی می دانستند که چه ضرباتی را باید به حکومت و سیاست های آن وارد سازند و به چه دلیل این اقدامات را در برابر امنیتی ترین حکومت بعد از انقلاب انجام می‌دهند.

   در برخی تحلیل‌ها و تفسیرها در مورد این سریال اطلاعاتی انتشاریافتند که از واقعیت‌ها مقداری دور بود و به سازندگان و عوامل پشتیبان آنها را آن سان که باید، نمی‌شناساند. از این‌رو، تلاش می‌شود تا جایی که اطلاعات حاصله امکان می‌دهد در مورد تهیه کنندگان و حامیان این سریال و دیگر مسائل گفتنی‌ها گفته آید.

   در معرفی این فیلم گفته‌اند که در مؤسسه شهید آوینی ساخته شده است. اما بنابر قول مریم امینی همسر آوینی، این فیلم تولید مؤسسه شهید آوینی نیست بلکه در مؤسسه دیگری تولید شده‌است. تهیه کنندگان از نام شهید اوینی سوءاستفاده کرده‌اند. او همچنین می گوید برای باز پس گیری عنوان شهید آوینی از دست زورگیران سوء استفاده‌گر فرهنگی، تلاش های بسیار نموده و در نهایت، کسانی که از این عنوان استفاده می‌کرده اند(حجت الاسلام سردار محمدرضا تویسرکانی، حجت الاسلام سردار مهدی طائب و حجت الاسلام علیرضا پناهیان و...)،) پذیرفتند که از عنوان مؤسسه ارای شهید اوینی، استفاده کنند و محصولات خود را با آن عنوان معرفی نمایند، اما اینگونه عمل نکردند و این سریال را به نام مؤسسه شهید اوینی معرفی نمودند که ما از آن بی‌خبر هستیم.

   مؤسسه ارای شهید اوینی و مؤسسه فیلم سفیر و معراج و دهها مؤسسه فرهنگی و هنری دیگر از جمله مرکز اوج کودک و نوجوان، خانه طراحان انقلاب اسلامی، مرکز آوای انقلاب اسلامی(ماوا)، مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنا)، تلویزیون اینترنتی نصر (نصر تی وی)، مرکز اوج بین‌الملل، خانه پویانمایی انقلاب اسلامی، خانه مستند انقلاب اسلامی، مرکز هنری میثاق، و... همگی از یک آبشخور تأمین مالی می‌شوند و آن جایی نیست به جز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

   مجموعه‌های فوق را از طریق شبکه افق برنامه گذاری می کنند که خود از طریق مؤسسه فرهنگی – رسانه‌ای اوج تأمین مالی می‌شود. این مؤسسه ازسال 1390، با هزینه سپاه پاسداران و توسط احسان حسن محمدی به عنوان رییس و امیر حسین لطف الله زاده به عنوان نایب رییس شروع بکار کرده است.

   سازندگان و تهیه کنندگان گاندو به خوبی می‌دانستند در شرایط کنونی باید شر حکومت حسن روحانی، شورای عالی امنیت ملی، وزارت خارجه و واواک و...را از سر خود باز کنند. چراکه با توجه به آینده حساس، زمان معرفی جانشین خامنه‌ای، باید شرایط برای رهبری و جانشینی بدون دردسر احتمالی سید مجتبی آماده شود. مانند دورانی که قرار بر تأسیس واواک بود نشود که مجلس تصویب کند که با تشکیل واواک موافق است، اما نه رییس جمهور آن روز (خامنه‌ای) نه سپاه پاسداران (هاشمی رفسنجانی جانشین خمینی در قوای مسلح و سرداران سپاه)، نه قوه قضاییه (موسوی اردبیلی ) و نه خمینی صاحب واواک نشدند. قرار بر این شد که هر حکومتی وزیری به نام وزیر واواک داشته باشد و مواردی پاسخگوی مجلس باشد .

   در چنین شرایطی که همه تلاش‌ها برای موفقیت آمیز کردن جانشینی سید مجتبی خامنه‌ای است، ناگزیر، همه چیز باید برای جانشینی بدون دردسر او فراهم شود. مقامات اول اطلاعاتی، امنیتی و نظامی و روحانی و سیاسی مورد نظر کشور همگی باید تابع ولی فقیه سوم نظام جمهوری اسلامی باشند

   سازمان صداو سیما نیز از هم اکنون باید سرسپردگی خود را به جانشین سید علی خامنه‌ای ابراز کند. در نتیجه فیلمی که توسط شبکه افق وابسته به شبکه اوج وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران ساخته می‌شود باید از طریق شبکه سه صدا و سیما که شبکه تحت امر سید مجتبی خامنه‌ای است، پخش شود تا قدرت جانشین و همراه همیشگی او حسن طائب با کمک سید ابراهیم رییسی مشخص شود. از قرار، بیانات اخیر «حجةالاسلام» علی رازینی و «حجة الاسلام» پور محمدی در مصاحبه با نشریه مثلث (که فریدالدین حداد عادل عضو شورای سردبیری و علی زاکانی سردبیر آن هستند)، بی‌دلیل نیست. این دو از یاران سید ابراهیم رییسی هستند و از سید مجتبی خامنه‌ای حمایت می‌کنند و می‌گویند جنایتها که در دوران خمینی انجام داده اند لازم و ضروری بوده و هر زمان هم که نیاز باشد، همان جنایتها را انجام خواهند داد.

   در این رابطه، به معرفی سه عرصه عمل سید مجتبی خامنه‌ای، حسن طائب و سید ابراهیم رییسی در صدا و سیما خواهیم پرداخت و اینکه سریال گاندو و سریال های مستند دیگر از کجا تأمین می‌شوند.

 

اول : عوامل دخیل در شبکه های صدا و سیما

دوم: مؤسسه فرهنگی هنری اوج

سوم: شبکه افق

چهارم : سریال گاندو

 

اول : عوامل دخیل در شبکه های صدا و سیما :

   پیش از ورود به معرفی صدا و سیما و عوامل تعیین کننده مسئولیت ها در این سازمان، مقدمه‌ای به عرض خوانندگان می‌رساند: در دوران سید عزت الله ضرغامی، علاوه بر واواک و سپاه پاسداران، یاران احمدی نژاد نیز در ساخت و تولید برخی سریال‌ها و فیلم‌ها دخیل بودند. اما منافع مالی سازمان اطلاعات سپاه و بنیاد تعاون سپاه پاسداران، برخوردار از حمایت آقا مجتبی، بیشتر بود. سپاه توانسته بود در آمد‌های کلان را به دست آورد و در «مستند» سازی با سابقه بود. مستندهایی نیز در قدرتمند نشاندادن دولت در سایه ساخته بود.

   ریاست ضرغامی هنگامی به پایان رسید. به قول امیرتاجیک، از مدیران دوران سرافراز، ضرغامی علاوه بر صرف یک میلیارد دلاری که از احمدی نژاد گرفت، صدها میلیارد تومان نیز بدهی به جای گذارد. همان‌طور که قالیباف شهرداری را با هزاران میلیارد تومان بدهی ترک کرد. سرافراز می‌گوید: رییس سازمان بودجه‌ای در اختیار داشت و شخصا می‌توانست آن را خرج کند.

   با پایان دوره ضرغامی، محمد سرافراز برادر دو شهید که فرزند یک روحانی بود و سال‌ها در معاونتهای مختلف صدا و سیما مسئولیت داشت به سر کار آمد. او فرزند یک روحانی به نام ابوالفضل سرافراز است که مدتی نمایندگی ولی فقیه در سازمان هواپیمایی کشور را بر عهده داشت.

   دو برادر او، پس از انقلاب، کشته شدند. جواد که از اعضای حزب جمهوری اسلامی و رئیس دفتر محمد بهشتی، دبیرکل این حزب بود در بمبگذاری در دفتر حزب در ۷ تیر ۱۳۶۰ کشته شد و علی، برادر دیگرش در جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۵ در شلمچه کشته شد.

   محمد سرافراز وقتی بر سر کار آمد، خود را با زد و بندها و فسادهای مالی کلان روبرو یافت. با برکناری 750 نفر از جمله عبدالعلی علی عسگری ، آخوندی و علی دارابی و... تلاش کرد سکان ریاست بر این سازمان را به دست بگیرد. اما با دخالتهای سید مجتبی خامنه‌ای و حسن طائب و سردار جمال الدین آبرومند(عامل تأمین هزینه های سازمان اطلاعات سپاه پاسداران)، کارش بجایی نرسید. دستیاران مجتبی، با کمک علی عسگری توانسته بودند در دوران ضرغامی دهها میلیارد تومان و دهها میلون دولار را دزدی کنند. آنها کوشیدند با سرافراز نیز همین رابطه را برقرار کنند. او نپذیرفت. هنگامی که سردار آبرومند و حسن طائب از او خواستند تبلیغات سازمان را به آنها بدهد، سرافراز جریان مناقصه را مطرح کرد. آنها وقتی دیدند در مناقصه تبلیغات صدا و سیما، سازمان تأمین اجتماعی برنده شد، پیام دادند که بازی را بر هم می‌زنند و زدند. علی ربیعی که وزیر حسن روحانی بود را متقاعد کردند برنده مناقصه را که سازمان تحت وزارت او بود، کنار بکشد تا آنها دست سرافراز را در حنا بگذارند

   تضاد سید مجتبی خامنه‌ای در پس پرده و حسن طائب در پیش پرده با محمد سرافراز به جایی رسید که ابتدا پرستویی به نام (م.ا) را برای درگیر کردن سرافراز فرستادند. پرستو موفق نشد. بعد از شکست از راه پرستو، حضور شهرزاد میر قلیخانی را بهانه کردند: شهرزاد میرقلی خان در ویدئو افشاگرانه‌ای که منتشر کرده مدعی شد سازمان اطلاعات سپاه، وی را تهدید به انتشار فیلمی از رابطه غیراخلاقی‌اش با محمد سرافراز کرده است.

   فشار بر محمد سرافراز آنچنان افزایش یافت که در نهایت بعد از 18 ماه ریاست بر سازمان صدا و سیما استعفاء داد و خانم میر قلیخانی نیز به عمان گریخت. بعدها، اطلاعات سپاه اعلام کرد:«وجود هرگونه ارتباط نامتعارف بین شهرزاد میرقلی خان و محمد سرافراز را تکذیب می‌کند. سرافراز از خانواده شهدا و دارای سلامت اخلاقی است و «هیچگونه پرونده‌ای در سازمان اطلاعات سپاه در زمینه ارتباطات نامتعارف با شهرزاد میرقلی‌خان ندارد و طرح ادعاهایی از این دست صحت ندارد»

 

   با استعفای اجباری محمد سرافراز بار دیگر عبدالعلی علی عسگری که از سوی سرافراز برکنار و عنوان مشاور یافته بود، به ریاست سازمان رسید. او ریاست بر صدا و سیما را از آقا مجتبی، یافت و زمینه ادامه خورد وبردها را فراهم آورد. او هر آنچه را که سرافراز انجام داده بود تغییر داد و کسانی را که بنا به دلایل مالی و اخلاقی برکنار کرده بود به سر کار آورد

   از جمله تغییر داده شده‌هایی که دوباره به جای خود برگشتند، یکی معاونت سیاسی بود که به دستور آقای سرافراز نام "مدیریت خبر" برخود گرفته بود و پس از رفتن او دوباره معاونت سیاسی شد و مجید آخوندی که کنار گذاشته شده بود، دوباره تصدی این معاونت مهم را برعهده گرفت.

   همچنین بسیاری از مدیران ارشدی که یا به حکم آقای سرافراز کنار گذاشته شده بودند و یا به دلیل اختلاف با او یا علی اصغر پورمحمدی، معاون او در تلویزیون (معاونت سیما) استعفا کرده بودند، با آمدن آقای علی عسگری دوباره به سازمان بازگشتند.

   او در دومین روز کاری خود حسین فریدونیان که از نیروهای متخصص در امور زد و بند در صدا و سیما بود را به عنوان رییس دفتر خود و رابط با بیت رهبری انتخاب و از سوی محمد اخگر معاون برون‌مرزی، محمد مهدی طائب را به سمت مدیرکل پخش و بهره برداری صدای برون مرزی منصوب کرد.

   رئیس سازمان صدا و سیما طی حکمی، «حجةالاسلام» سید رمضانعلی موسوی مقدم را به سمت قائم مقام سازمان صدا و سیما و همچنین سردار علی دارابی (عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی)،را به عنوان معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما منصوب کرد. او در زمان سرافراز برکنار شده بود. با آمدن علی عسگری که مسئله مالی داشت، تبعیت او از آقا مجتبی و حسن طائب به نهایت خود رسید. او مجبور است بر وفق خواست های آنان ، که سید ابراهیم رییسی را نیز درکنار خود دارند، عمل کند.

   در این بخش با معرفی اندیشکده‌ای به نام عصر،به وابستگی های صدا و سیما با سید مجتبی خامنه‌ای و سید ابراهیم رییسی خواهیم پرداخت، لطفا با دقت به اسامی زیر که شبیه لانه زنبوری علیه ملت می باشد،توجه شود.

 

اعضای اصلی و مدعو اندیشکده عصر:

1. فاطمه عزیز آبادی فراهانی، استاد راهنمای سید ماجد علم‌الهدی و عضو مرکزی و رییس اندیشکده عصر و معاون رییس دانشگاه آزاد اسلامی. جالب است بدانید که معاون دیگر رییس دانشگاه آزاد اسلامی یعنی حمید رضا مقدم فر نیز در همین اندیشکده است و علاوه بر آن او عضو اطاق فکر شبکه پنج صدا و سیما می‌باشد و جالب تر اینکه رییس دانشگاه آزاد اسلامی یعنی محمد مهدی طهرانچی نیز از اعضای اطاق فکر شبکه چهار صدا و سیما می‌باشد که عبارتند از: حجت الاسلام حمید پارسانیا (عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی)، جواد لاریجانی( دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی) و عماد افروغ (از وابستگان آیةالله حائری شیرازی) و احمد توکلی و علی لاریجانی و.. مهمتر اینکه در این اطاق‌های فکر صدا و سیما، اکبر ولایتی رییس کل دانشگاه آزاد اسلامی نیز عضو است. با «مرگ در استخر» هاشمی رفسنجانی، خامنه‌ای دانشگاههای آزاد را تصرف و ولایتی را رئیس کل آنها گرداند. او در اتاق فکر شبکه دو عضو است. اعضای دیگر، حسن رجبی دوانی(برادر همسر غلامحسین الهام) و نادر طالب زاده از اعضای شبکه تلویزیونی افق هستند. این شخص فرزند سرتیپ منصور طالب‌زاده اردوبادی است که در کودتا برضد مصدق شرکت داشته است.

2. سید ماجد علم الهدی، فرزند علم الهدی امام جمعه مشهد و برادر همسر سید ابراهیم رییسی و استاد دانشگاه، گفته می‌شود او یکی از خریداران و فروشندگان اصلی سکه در بازار ایران است. مدت کوتاهی دستگیر و به سرعت به دلیل تهدیدهای پدر و همسر خواهر آزاد شد.

3. آرش پژمان، شهردار به شدت اصولگرای شهر مشهد که برکنار شد.

4. حمید نیلی از وابستگان به خاندان نیلی که مقداد آنها داماد سید ابراهیم رییسی است

5. میثم نیلی، مدیر و رییس خبرگزاری رجاء نیوز و برادر داماد سید ابراهیم رییسی، عضو جبهه پایداری و عضو اطاق فکر شبکه 3 در کنار فریدالدین حداد عادل و علی فروغی اصل رییس شبکه سه که فیلم گاندو را پخش کردند.

6. «حجةالاسلام» محمد رضا زائری، از افراد اطاق فکر شبکه یک صدا وسیما در کنار سید محسن مهاجرانی و... و از تهیه کنندگان شبکه افق

7. سردار حسین یکتا، رییس سابق قرارگاه خاتم الاوصیا و بنیاد کرامت استان قدس رضوی. وی قبلا فرمانده راهیان نور بود، در بنیاد کرامت به جز ابراهیم رییسی و سردار یکتا، سردار جعفری نیز حضور دارد.

8. احسان محمد حسنی، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای اوج، که بسیاری از برنامه های شبکه های تلویزیونی به خصوص شبکه افق را تهیه می‌کند. این مؤسسه هزینه های خود را از سپاه پاسداران و دیگر نهادهای امنیتی فراهم می‌آورد. او زمانی رییس بسیج شاعران بود. شبکه افق نیز از همین محل تغذیه می‌شود که جواد رمضان نژاد رییس شبکه 5 صدا و سیما، چندین سال بر آن حکومت می‌کرد. به این دو مؤسسه و شبکه، دوتر بازخواهیم پرداخت.

9. محمد رضا جعفری جلوه معاون سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – مشاور رئیس سازمان صدا و سیما – قائم مقام بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری - مديريت واحد نمايش -مديريت نمايش راديو - مديريت كل پخش صدا و مدیر شبکه دو صدا وسیما ...

10. سید احمد عبودتیان، مدیر عامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا و جانشین سردار حسین یکتا و عضو اطاق فکر شبکه سه صداو سیما در کنار میثم نیلی و فریدالدین حداد عادل.

11. حسن رحیم پور ازغدی، عضو اطاق فکر سازمان صدا و سیما و از برنامه داران این سازمان که کلاس‌های او از طریق رادیو و تلویزیون پخش می‌شود. او مأمور بی‌اعتبار کردن حوزه‌های دینی و مرجعیت است.

12. وحید جلیلی، برادر سردار سعید جلیلی و عضو قرارگاه عمار و عضو اطاق فکر شبکه افق صدا و سیما. گفتنی است که در این شبکه افراد دیگری هم در اطاق فکر حضور دارند. از جمله مجید شاه حسینی از مدیران و تئوری پردازان صداوسیما، حمیدرضا آیت اللهی، حسن خجسته(برادر همسر سید علی خامنه‌ای) و محسن ناجی

13. نادر طالب زاده، عضو اطاق فکر شبکه افق صدا و سیما در کنار پوریامین و نیز عضو اطاق فکر شبکه جهانی جام جم در کنار محمد رضا دربندی؛ معاون امور بین الملل بنیاد سعدی، بنیاد حداد عادل و فؤاد ایزدی؛ استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران، او از منتقدان جدی برجام و از نظر دیدگاه سیاسی نزدیک به جبهه پایداری و سعید جلیلی است.

14. سید نظام موسوی، از نیروهای سپاه پاسداران که زمانی سردبیر نشریه جوان بود

15. سردار حمید رضا مقدم فر، عضو اطاق فکر شبکه پنج صدا و سیما، مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران، مدیرعامل پیشین خبرگزاری فارس و مدیر کنونی خبرگزاری تسنیم، از معاونان ریاست دانشگاه آزاد اسلامی. او با نام ناصری در خدمت حسن طائب در سازمان اطلاعات سپاه می‌باشد و دوست و همکار نزدیک قره باقی از معاونان دیگر حسن طائب و از اعضای هیات مدیره مؤسسه ارای اوینی و عامل واگذاری جزوه 100 صفحه ای در مورد جیسون رضاییان به نویسنده گاندو بوده است.

16. علیرضا علی احمدی، وزیر آموزش و پرورش احمدی نژاد و پدر همسر مهرداد بذرپاش، عضو اطاق فکر شبکه پنج صدا و سیما و وزیر جوانان دوران احمدی نژاد و مدیر مسئول روزنامه وطن امروز و فرمانده اسبق بسیج دانشگاه شریف و از عوامل شرکت توسکا که تبلیغات صدا و سیما را بعد از استعفای سرافراز به چنگ اوردند و صاحب میلیاردها تومان سرمایه باد آورده به کمک حسن طائب و... شدند

17. سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس

18. جواد رمضان نژاد، رییس سابق شبکه افق و رییس فعلی شبکه 5 صدا و سیما او جانشین مجید زین‌العابدین شده که پیش از این در شبکه خبر و در بسیج دانشجویی فعالیت کرده است. او در بخش سردبیری 20:30 نیز فعالیت داشته است و با ورود رمضان نژاد، به ریاست شبکه یک رسید.

و...

   به جز عوامل «اندیشه ورز» در صدا و سیما ، مرتضی میر باقری تغییراتی در مدیریت شبکه ها داد و علی فروغی یکی از مسئولان بسیج صدا و سیما و از عوامل فرهنگی بیت رهبری و پسر باجناق حداد عادل را به مقام ریاست این شبکه پر بیننده این رسانه داخلی رساند. او نیز تصفیه‌های لازم را آغاز کرد. مدتی بعد اطاق فکر (گروه اندیشه ورزان)،این شبکه تغییر کرد و عوامل زیر برای تحکیم جانشین کاندیداتوری رهبری گرد هم جمع شدند تا به قول معروف حواسشان به همه جا باشد، این گروه «اندیشه ورز» عبارتند از: .

1. فریدالدین حداد عادل (پسر غلامعلی حداد عادل، برادر همسر سید مجتبی خامنه‌ای و پسر خاله علی فروغی رییس شبکه 3)

2. سید احمد عبودتیان( معاون سردار حسین یکتا که در استان قدس رضوی معاون سید ابراهیم رییسی و رییس بنیاد کرامت و عضو اندیشکده عصر)

3. میثم نیلی (عضو اندیشکده عصر وابسته به علم الهدی و برادر داماد سید ابراهیم رییسی و عضو جبهه پایداری)

4. پور محمدی و ...

   در رابطه با نفوذ حداد عادل باید به این نکته اشاره کرد که باجناق دیگر او یعنی ترقیجاه قبلا در راس شبکه گفتگوی صداو سیما و بعد مسئول انتشارات آن سازمان بود.شبکه سه صدا و سیما ، تقریبا پر طرفدارترین شبکه داخلی است که سریال‌ها و مستندهای خاصی را جهت تحکیم نظام ولایت فقیه مطلقه و سید مجتبی خامنه‌ای پخش می‌کند. گاندو یکی از این سریال ها است که در خرداد و تیر ماه سال 98 از این شبکه پخش شد. این سریال حاشیه‌های فراوانی را همراه داشت: از انتقادات سید علی خامنه‌ای و مقامات حکومت حسن روحانی تا برخی از همکاران صدا و سیمایی در شبکه افق و نیز همسر شهید اوینی .

   در مورد سریال گاندو ، سید علی خامنه‌ای در دو مورد نارضایتی خود را بیان کرد. اما به قول خودش گوش شنوایی پیدا نشد. به راستی چرا در برخی موارد حتی سخنان خامنه‌ای نیز در مجتبی و حسن طائب اثر گذار نیست؟ آیا به این خاطر است که سید علی خامنه‌ای نیز در بیت رهبری تابع سید مجتبی خامنه‌ای شده‌است؟ به دو مورد زیر توجه نموده و در انتها این بخش نامه خانم مریم امینی و همچنین اعتراض حجت الاسلام حسین نصیری در رابطه با سانسور این سریال را مشاهده فرمایید.

 

اول: اعتراض جواد ظریف و سخن سید علی خامنه‌ای:

     به گزارش ایسنا و به نقل از خبرآنلاین، محمد مهاجری در کانال تلگرامی خود نوشت: «گفته می‌شود اخیرا و به دنبال پخش سریال «گاندو»، محمدجواد ظریف در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب از موج توهین‌ها و تهمت‌ها گلایه کرده و نوشته است حتی اگر بخشی از این حجم تخریب درست باشد، ادامه خدمت وی در سمت وزارت امور خارجه شرعا جایز نیست. شنیده شده است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ ظریف فرموده اند: «من مطلقا راضی نیستم که به شما کمترین اهانتی بشود» ».

   در همین زمینه، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوالی درباره نامه ظریف به مقام معظم رهبری در مورد سریال گاندو و حواشی آن گفت : بله این خبر مورد تایید است و چنین نامه‌ای نوشته شده است.

   به گزارش «انتخاب»، سید عباس موسوی در نشست خبری خود افزود: صدا و سیما از سازمانهای زیر نظر رهبری است و اگر قرار بود گلایه‌ای باشد خدمت ایشان گفته می‌شد. او افزود: در این سریال آن‌چنان تلاش می‌شود از وزیر خارجه و وزارت خارجه یک چهره منفعل و بی‌عمل و واداده نشان داده شود که ما فکر کردیم اگر چنین چیزی هست و آقای ظریف هم گفتند این سریال را ندیده است و اساسا تلویزیون نگاه نمی‌کند و اگر قرار است ایران به عنوان کشور مقتدر چنین وزیری داشته باشد که این سریال ترسیم می‌کند ماندن ما و این وزیر و وزارت خارجه جایز نباشد و به لحاظ شرعی باید کسی باشد که همزمان عزت مصلحت و حکمت را سرلوحه کار خود قرار دهد و از صلابتی برخوردار باشد که زبان گویای چنین ملت تاریخی باشد. موسوی اضافه کرد: مقام معظم رهبری هم پاسخ دادند که مطلقا راضی نیستند به این مجموعه و ایشان اهانتی صورت بگیرد. امیدوارم گوش شنوایی باشد.

   جمله امیدوارم گوش شنوایی باشد اگر از سوی خامنه‌ای بیان شده باشد، نشان می‌دهد که در مواردی برخی ها به سخنان او گوش نمی‌دهند. از جمله سید مجتبی خامنه‌ای و یار نزدیکش حسن طائب که حتی شنودهایی در دفاتر غلامحسین محمدی گلپایگانی، میر حجازی، وحید حقانیان ، سردار جعفری و برخی ازاعضای بیت امام خمینی و... نیز کار گذاشته شده بود که متهم اصلی آن حسن طائب شناسایی شد.

   لازم به ذکر است که این گروه حتی به خودشانی‌ها هم رحم نمی‌کنند زیرا سید مجتبی خامنه‌ای دستور می‌دهد که دفتر پدر شوهر خواهر خود را شنود کنند و عجیب تر اینکه حسن طائب دفتر پدر برادر عروس خود را شنود می‌کند. زیرا بین سردار محمد علی جعفری و سردار حسن طائب رابطه سببی زیر برقرار است : حیدر متوسلیان، پسر سردار مفقود شده احمد متوسلیان همسر زینب ، دختر حسن طائب است و از سوی دیگر دختر احمد متوسلیان همسر محمد جعفری فرزند محمد علی جعفری می‌باشد .

 

دوم: نامه رهبری به خانم طاهره قیومی خواهر زاده حسن روحانی:

   پیام دفتر مقام معظم رهبری به سرکار خانم طاهره قیومی: امروز، از پست اینستاگرامی سرکار خانم قیومی باخبر شدیم که پیامی از دفتر مقام معظم رهبری به ایشان ارسال شده و در این پیام از وی به صبر و تحمل و شکیبایی

دعوت به عمل آمده است.

   به گزارش پایگاه خبری حامیان ولایت، دقایقی پیش فرمانده معظم کل قوا در پیامی سرکار خانم قیومی را به صبر و تحمل دعوت کردند. در پست اینستاگرامی خانم قیومی آمده است: تسبیح متبرک شده به دست های رهبر، تقدیمی به سرکار خانم قیومی. پایگاه خبری حامیان ولایت در تاریخ 02/آبان/1396 یادداشتی از مهندس ضرغامی منتشر کرد که در آن ضرورت اصلاح فرآیندها و دستگاه های امنیتی ذکر شده بود.

 

   مهندس ضرغامی نوشته بود: طبیعی است که اگر در این فرآیند از افراد مظنون رفع اتهام شد باید از آنان عذرخواهی شود و اگر در حاشیه دستگیری، اخبار و شایعاتی علیه آنان ایجاد شده باشد ، صراحتا توسط دستگاه‌های مربوطه تکذیب شود. این حداقل انتظار معقول از دستگاههای امنیتی در نظام جمهوری اسلامی است. متاسفانه به مواردی برمی‌خوریم که علیرغم ضایعات روحی و جسمی به بازداشت شدگان و رفع اتهام کامل از آنان در یک پروسه زمانی طولانی هیچ گونه تلاشی جهت اعاده حیثیت از آنان صورت نمی‌گیرد. پیشنهاد می‌کنم مجلس شورای اسلامی با قید فوریت ماده واحده‌ای در این خصوص تصویب کند.

   به عنوان مثال مدیر مرکز ارتباطات و اطلاعات و تبلیغات ریاست جمهوری به عنوان مظنون در ارتباط با همکاری با سایت های ضد انقلاب خارجی دستگیر و مدتی بازجویی می‌شود. سرکار خانم طاهره قیومی سابقه روشنی در کشور دارد. او که از دو بیماری سخت نیز رنج می‌برد، پس از طی مراحل مختلف آزاد می‌شود. همه دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی هم به این نتیجه رسیدند که ایشان بی‌گناه است ولی هیچ کس حاضر نیست این بی‌گناهی را مکتوب کند که او بتواند به حیات طبیعی و ادامه خدمت خود برگردد.

 

سوم: نامه افشاگرانه خانم مریم امینی همسر شهید آوینی که حاوی نکات جالب و مهمی است:

   امینی همسر شهید مرتضی آوینی در یادداشتی که در اختیار خبرآنلاین قرار داده درباره مؤسسه‌ شهید آوینی توضیح داده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، متن یادداشت مریم امینی که به صورت اختصاصی در اختیار

خبرآنلاین قرار داده به شرح زیر است:

   این روزها به بهانه‌ِ پخش سریال تلویزیونی گاندو، نام «مؤسسه‌ی شهید آوینی» و آقای مجتبی امینی، مدیر عامل پیشین آن به عنوان تهیه‌کننده‌ِ سریال، زیاد مطرح می‌شود. خانواده‌ِ شهید آوینی لازم می‌داند به اطلاع عموم برساند که این نام که قانوناً پس از شهادت سید مرتضی آوینی باید به خانواده تعلق می‌داشته به سبب بعضی بی‌قانونی‌ها در اختیار مؤسسه‌ی دیگری قرار گرفته که هیچ‌یک از اعضای خانواده در آن حضور نداشته‌اند، با آن همکاری نکرده‌اند و اطلاعی از ساز و کار آن ندارند. سرانجام پس از دوندگی‌های فراوان سال پیش این نام به مؤسسه‌ای باز پس داده شد که زیر نظر خانواده اداره می‌شود، و نام مؤسسه‌ی قبلی به انتخاب مدیرانشان به «مؤسسه‌ِ آرای شهید آوینی» تغییر یافت.

   در کمال تعجب، مؤسسه به نام انتخابی خود وفادار نماند و فعالیت‌هایش را کماکان با همان عنوان قبلی ادامه می‌دهد. گویی تنها جایی که این تغییر نام را به رسمیت می‌شناسد، دفتر ثبت شرکت‌ها است! مدیر محترم مؤسسه هم ظاهراً این موضوع را فراموش کرده‌اند و با استفاده از عنوان پیشین به معرفی خود می‌پردازند. حال آنکه «آرای

شهید آوینی» هم قابلیت کافی دارد برای آنکه مؤسسه‌ای را به نام خود مزین کند.

   خانواده‌ی شهید آوینی فارغ از مجادلات مرتبط با سریال «گاندو» و بحث‌های محتوایی آن، اعلام می‌کند که در «مؤسسه‌ِ آرای شهید آوینی» نقشی نداشته و انتظار دارد آن مؤسسه خود را به رعایت قوانین نظام جمهوری اسلامی ملتزم بداند، کلیهِ فعالیت‌های خود را با نام جدیداً ثبت‌شده‌اش ادامه دهد و موجب سردرگمی مخاطبان نشود.

مریم امینی ـ همسر شهید سید مرتضی آوینی

 

چهارم، اعتراض حجةالاسلام حسین نصیری در رابطه با سانسور گاندو در شبکه سه صدا و سیما:

   حجةالاسلام حسین نصیری از سوپر افراطیون رسانه‌ای در ایران می‌باشد که زمانی در جایگاه حسین شریعتمداری قرار داشت و زمانی دیگر نشریه ماهنامه صبح ، نشریه‌ای افراطی را سردبیری می‌کرد.

   نصیری، مدیر روابط عمومی شبکه افق با حضور در برنامه «به خانه برمی‌گردیم»، با اشاره به ویژگی‌های شبکه افق اظهار کرد: این شبکه سراسری بنا به نیازهایی که در کشور وجود داشت تأسیس شد و روند رو به رشد خود را طی این سال‌ها طی کرده است. او با بیان اینکه مخاطبان بسیاری خواستار تکرار سریال تلویزیونی «گاندو» بدون حذفیات از شبکه افق شده‌اند، در سخنانی عجیب گفت: بر این اساس تصمیم گرفته شده بعد از پایان سریال «وضعیت سفید» که در حال حاضر روی آنتن شبکه افق است، شاهد پخش گاندو باشیم. نصیری گفت این سریال بدون حذف و به‌طور کامل از این شبکه به نمایش درخواهد آمد

 

دوم : مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای اوج:

   در سال 1390، سازمان هنری رسانه‌ای اوج جهت امور رسانه‌ای و سینمایی، با هدف سمت دهی نیروهای مستعد انقلابی به سمت تولید و تهیه ساخت فیلم سینمایی، سریال و مستند، موسیقی و نماهنگ، هنرهای نمایشی، طرح‌های گرافیکی، پاسداشت شاعران پیشکسوت و...به ریاست احسان محمد حسنی و مععاونت امیر حسین لطف الله زاده و با بودجه سپاه پاسداران تشکیل شد.

   اعضای مؤسس، هیأت امنا و هیات رییسه این مؤسسه گمنام هستند و تنها احسان محمد حسنی و محمد ذوقی و بعضی‌های دیگر مشخص هستند. جمله زیر خط و ربط آنها رابه خوبی مشخص می‌کند: خدا را به وجود این نعمت بزرگ شاکریم و خود را سرباز مطیع اصل ۱۱۰ قانون اساسی یعنی حضرت سیدنا القائد و نائب الامام می دانیم.» ظاهرا از سال ۸۸ تا ۹۰ بحث درباره شکل گیری این سازمان جریان داشته و در نهایت سازمان هنری رسانه‌ای اوج با مأموریتهای زیر شکل گرفته است:

- سیاست گذاریِ راهبردی در حوزه تولیدات هنری گفتمان انقلاب اسلامی،

- شناسایی و توانمندسازی مؤسسات یا استعدادهای جوان و خودجوش

- سازماندهی و نهایتا سفارش تولید محصولات حرفه‌ای

- توزیع نظارت و ارزیابی فعالیتهای گفته شده.

   از زیر مجموعه این مؤسسه میتوان به نام‌های زیر اشاره کرد:خانه طراحان انقلاب اسلامی، مرکز هنرهای نمایشی

انقلاب اسلامی، خانه مستند انقلاب اسلامی، خانه فیلم داستانی انقلاب اسلامی، خانه انیمیشن انقلاب اسلامی و خانه سرود انقلاب اسلامی و...

   این مؤسسه برنامه‌های مورد نیاز شبکه افق را تولید می‌کند. علاوه بر آن، برنامه‌هایی نیز جهت دیگر شبکه‌ها، از جمله شبکه‌های کودکان و نوجوانان مانند «نهال»، «امید» و «پویا» تولیدات می‌کند.

   سازمان فرهنگی و رسانه‌ای اوج معمولاً در فیلم‌ها و سریال‌های پربیننده سرمایه‌گذاری می‌کند از جمله: خروج،۲۳ نفر،زندانی‌ها،به وقت شام،تنگه ابوغریب،سوءتفاهم، ایستاده در غبار،هیهات،بادیگارد و...

   نوشته اند که حوادث سال ۸۸ موجب شد سپاه پاسداران لزوم حضور همه جانبه در فعالیت‌های فرهنگی را احساس کند و با تجدیدساختار و تعریف مأموریت‌های تازه در حوزه فرهنگ با تشکیل سازمانی به نام اوج دوره تازه‌ای از فعالیت‌هایش را در بخش‌های مختلف فرهنگی از جمله سینما آغاز کرد.

 

   سردار رمضان شریف، مسئول روابط‌عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در آبان سال ٩٣، در یک نشست خبری، درباره نسبت سازمان رسانه‌ای «اوج» با سپاه پاسداران گفت: «مؤسسه اوج از همان آغاز جهت‌گیری معینی را برای فعالیت در حوزه انقلاب، دفاع مقدس و بیداری اسلامی اعلام کرد که هر سه حوزه چسبندگی خاصی با حوزه فعالیت‌های سپاه پاسداران دارد. از این منظر بدون همکاری تنگاتنگ و حمایت‌های نهادهایی مانند سپاه و ارتش این فعالیت به ثمر نمی‌رسید. بعدها مدیرعامل «اوج» در نشست خبری‌اش تأکید کرد: «افتخار سازمان اوج این است که از هیچ سفارتخانه خارجی پول نمی گیرد و با افتخار از سپاه پاسداران حمایت می‌گیرد.»

   گفتنی است کارگردانانی چون حاتمی کیا، احمد رضا درویش، مجید مجیدی و مسعود ده نمکی با بودجه این مؤسسه فیلم ساخته‌اند و در فیلمی نیز قاسم سلیمانی آغاز گر یکی ازفیلم های این مؤسسه بود

   نوشته اند، سازمان در همه زمینه‌های هنری و رسانه‌ای فعال و در کارنامه‌اش از برگزاری نمایش و نمایشگاه تا تهیه فیلم‌های تلویزیونی و انیمیشن تا راه‌اندازی کافه و سینمای سیار و برگزاری شب شعر، دیده می‌شود. از جمله فعالیت‌های سازمان چاپ کتاب سی سال است که مجموعه روزنگار عکس‌های اجتماعی و تاریخ سیاسی انقلاب اسلامی است.

   خانه طراحان انقلاب اسلامی وابسته به سازمان، به تنهایی توانسته‌است صدها ویدئوکلیپ و موشن گرافیک از جمله «کدام نامزد»، «تکفیری‌ها»، «قیام موشک‌ها» و «صداقت آمریکایی» را تهیه کند.

   همچنین آورده اند که سمت و سوی فعالیت‌های فرهنگی این سازمان، چالش‌هایی را در سطح رسانه‌ای برانگیخته است. بخصوص پس از نصب بیلبوردهای صداقت آمریکایی در اوج مذاکرات هسته‌ای ایران و نیز ساخت انیمیشن بچرخ تا بچرخیم، همکاری با امیر تتلو خواننده رپ در ساخت و تولید موزیک ویدئو انرژی هسته‌ای (در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری حضور امیر تتلو در کنار ابراهیم رییسی نیز از کارهای احسان محمد حسنی بود که با مخالفت بسیاری از اصولگرایان روبرو شد).

   ابراهیم حاتمی‌کیا در جشنواره فیلم فجر از کارکنان این مؤسسه با لفظ سربازان گمنام امام زمان یاد کرد که بعدها مشخص شد ، این مؤسسه به جز تهیه فیلم و سرود و ... به کار بازجویی نیز اشتغال دارد که معلوم می‌کند سازمان اطلاعات سپاه نظارت کامل بر آن دارد .

   محمد رسول‌اف کارگردان ایرانی که به تازگی از سوی دادگاهی در ایران به دلیل ساخت چند فیلم انتقادی اخیرش با حکم یک سال زندان و ۲ سال ممنوع الخروجی از کشور و منع فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی روب‌رو شده، در گفت‌وگویی با وب‌سایت ایران وایر گفته است: بازجویانش از سازمان اوج بودند. به گفته آقای رسول اف آنها به او گفته‌اند اصلاً واواک را قبول ندارند.

   در کل می‌توان گفت: مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای اوج، نهادی زیرنظر سپاه پاسداران است که در زمینه تولید «محصولات فرهنگی» مطابق جهت‌گیری‌های رهبر جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف مانند سینما، تئاتر، موسیقی، گرافیک و تبلیغات شهری فعال است.

 

سوم شبکه افق:

خبر راه‌اندازی شبکه افق را سید عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما در روز ۲۳ اردیبهشت سال ۱۳۹۳ اعلام کرد. در آستانه ۳ خرداد مصادف با آزادسازی خرمشهر این شبکه صاحب فرکانس مستقل به عنوان بیست و دومین شبکه رسانه ملی شد. پخش آزمایشی خود را در تهران آغاز و از سوم دی نیز به صورت سراسری شروع به پخش کرد.

   مقدمات و تدارک راه‌اندازی این شبکه تلویزیونی از حدود سال ۱۳۹۱ آغاز شده بود. شبکه «افق» از روز ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۳ پخش اعلان برنامه‌های خود را در ایستگاه الوند، فرستنده سوم تهران، فرکانس ۵۷۸، به عنوان شبکه ۲۲ آغاز کرد.

     در ۳ تیر ۱۳۹۳ با حکم معاون امور سیمای سازمان صدا و سیما، سید جواد رمضان نژاد مدیر پیشین مستند شبکه چهار سیما، به عنوان مدیر شبکه افق معرفی شد. محسن ناجی نیز مدیریت گروه برنامه‌های تلویزیونی و ترکیبی این شبکه را بر عهده دارد.

   در شهریور ۱۳۹۶ سید مرتضی میرباقری معاون رئیس سازمان صدا و سیما در امور سیما، طی احکام جداگانه‌ای اعضای شورای اندیشه‌ورزی شبکه افق را منصوب کرد. بر این اساس، نادر طالب‌زاده، مجید شاه‌حسینی، حمیدرضا آیة‌اللهی، حسن خجسته و محسن ناجی به مدت یک سال به عنوان اعضای این شورا تعیین شدند.

   از دیگر عوامل آن می‌توان از وحید یامین پور، حمید طالب زاده ،شهره پیرانی همسر داریوش رضایی نژاد(ترور شده هسته‌ای)، فضه سادات حسینی، سعید ابوطالب،محمدرضا زائری، سوده مصباح، سید مرتضی فاطمی و... نام برد

   به هنگام راه اندازی شبکه افق، حجةالاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه به خبرگزاری تسنیم گفته است: «اطلاع رسانی یکی از مهم ترین ماموریتهای حوزه نمایندگی در راستای پاسخگویی به شبهات و افزایش جایگاه سپاه در جامعه است». وی یکی راهکارهای انجام این وظیفه را «فعال کردن روابط عمومی، شبکه تلویزیونی و استودیوهای پیش بینی شده در کشور» خوانده است.

   حبیب والی نژاد» مدیر فعلی گروه حماسه و مستند شبکه یک سیما که احتمال می‌رود مدیر این شبکه تازه تأسیس بشود، در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، شبکه مخصوص سپاه پاسداران، درباره برنامه‌ها و راهبردهایی که برای این شبکه در نظر گرفته است، گفت: در حال حاضر در ابتدای راه هستیم و خیلی نمی‌توانم درباره برنامه‌های این شبکه اظهار نظر کنم. ما به زمان احتیاج داریم تا بتوانیم برنامه‌های ارزنده‌ای را برای این شبکه تهیه، تولید و پخش کنیم.

   خبرگزاری فارس نام این شبکه را «کوثر» عنوان کرده و رسانه‌های دیگر نیز اسم احتمالی آن را «عصر» خوانده اند و بعدها به افق معروف شد. قرار است برنامه‌های آن ابتدا با روزی ۴ ساعت و با تمرکز ویژه بر «دفاع مقدس»، «انقلاب اسلامی» و «بیداری اسلامی» تولید و پخش شوند.

   با توجه به بحران مالی کم سابقه صدا و سیما، احتمالا بودجه این شبکه جدید نیز از محل بودجه‌های سپاه تأمین خواهد شد. سپاه پاسداران یک ارگان قدرتمند سیاسی نظامی است که حضور پررنگی در عرصه رسانه دارد و دو خبرگزاری، یک روزنامه و چندین وبسایت را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در اختیار دارد و حالا در اولین سال حکومت روحانی، به فکر تاسیس شبکه تلویزیونی هم افتاده ‌است.

   بعد از رفتن رمضان نژاد به شبکه پنج، شبکه افق سرداری دیگری به نام جلال غفاری را رییس خود یافت. غفاری که هفته پیش با حکم معاونت سیما، مدیریت شبکه افق را بر عهده گرفته است پیش از این در دانشگاه امام_حسین سپاه پاسداران، سرپرستی دانشکده علوم اجتماعی و فرهنگی را بر عهده داشت. وی در اوج اعتراضات سال ۱۳۸۸ در قرارگاه ثارالله تهران مدیر بخش رسانه‌ای این قرارگاه بود.

   اکنون جلال غفاری با چنین پیشینه‌ای مدیریت شبکه افق را در دست گرفته است تا حلقه محاصره سپاه پاسداران بر صداوسیما تنگ تر شود. در خبری دیگر آمده است که با حکم مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی، جلال غفاری مسئول ستاد هماهنگی و برنامه ریزی مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در سال جاری شد.

 

   شبکه افق در طول سالهای گذشته نتوانسته است آنگونه که مسئولان انتظار داشته‌اند، جایگاهی بدست آورد. شبکه افق که زمانی با جار و جنجال کار خود را به عنوان شبکه مردمی و انقلابی آغاز نمود به تدریج بسیاری از بینندگان خود را از دست داد. زیرا برنامه‌های این شبکه ویژگیها دارد که بینندگان را بر آن می‌دارند شبکه را متعلق به گروهی و خطی و مبلغ منافع خاص آنها بدانند.

     هر چند می‌توان در صدا و سیما گروه های مختلفی را مشاهده نمود که در برخی اوقات با یکدیگر تضاد منافع دارند اما به طور کلی بعد از برکناری محمد سرافراز جریان یک دست تری در این سازمان حکومت می‌کند و به تنها چیزی که بسیاری از مدیران رده بالای آن می‌اندیشند، سوء استفاده مالی، امنیتی و سیاسی از کل مجموعه می‌باشد.

در جریان انتخابات سال 88، بر اساس اخباری که از صندوق رأی گیری در این سازمان به دست آمد، نزدیک به       70درصد از رأی دهندگان میر حسین موسوی را برگزیده بودند؛ تقریبا شبیه صندوق آرایی که در شهرک محلاتی برای خانواده سرداران سپاه برده شده بود .

   یکی از برنامه‌های تولیدی این شبکه گفتگو با فرد معلوم الحالی به نام موحد است که پیامکهای تهدید‌آمیز را برای نمایندگان مجلس ارسال می‌داشت. او عضو سابق شورای شهر مشهد بود و یکی دو سال می‌شود که کانال تلگرامی «خط هشتم» را مدیریت می‌کند. این کانال یکی از مراجع دعوت‌کننده مردم به تجمعاتی بود که منجر به اعتراضات دی ماه سال ۹۶ شد. موحد در دوران مذاکرات هسته‌ای، یعنی همان زمان که موج تجمعات موسوم به «دلواپسیم» در برخی شهرها به راه افتاده بود، سخنران اصلی این مراسم در شهر مشهد بود. کانال تلگرامی حسینیه قرآن و عترت او هم هنوز فعال است و شماره نمایندگان را در کانال خود منتشر می‌کند و از اعضا می‌خواهد به نمایندگان پیام ارسال کنند.

دنباله دارد