Uncategorised

مطلع : وسائل ارتباط جمعی در تصرف مافیای خامنه‌ای: بخشی از صدا و سیما ونشریه‌ها در اختیار گروه مسعود خامنه‌ای است:

khamenei masoud گروه مسعود خامنه‌ای:

   گروه دوم در بیت رهبری را می‌توان به عده‌ای اطلاق نمود که برخلاف گروه اول ، تمایلی به جنگ طلبی و افراطی‌گری ندارند اما در مسائل مالی و اخلاقی و کسب قدرت همپای دیگر گروههای وابسته در بیت رهبری عمل می‌کنند.

   اینهامرکز حفظ و نشر آثار خامنه‌ای را در اختیار دارند و علاوه بر ان وب سایت خامنه‌ای را نیز کنترل می‌کنند و تغییر و تحولات آن را عهده دارند. سید میثم خامنه‌ای در این جبهه در کنار برادر خود، سید مسعود قرار دارد.

علاوه بر این دو برادر، یکی از قدرتمندترین چهره‌های بیت رهبری که سالیان دراز در کنار سید علی خامنه‌ای ، مسئول امنیت و حفاظت او بود به نام حجت الاسلام صادق حجازی حضور دارد که در کلیه جنایات همپای سید علی خامنه‌ای بوده و در خیانت به ملت ایران یدی طولا دارد. اما با آمدن سردار وحید حقانیان و قدرت طلبی سید مجتبی خامنه‌ای ، تا حدی به حاشیه رانده شد. با اینهمه، در کنار این دو برادر از جمله افرادی در بیت رهبری است که در جریان مذاکره که به توافق وین («برجام») انجامید، حامی مذاکره بود و باید گفت که هیچ متنی از سخنرانی‌های خامنه‌ای بدون اجازه وی منتشر نمی‌شود. او حتما او باید بر انتشار سخنان خامنه‌ای نظارت داشته باشد.

   سید مسعود خامنه‌ای که تا حدی تحت تاثیر نزدیکان به همسر خود از جمله آیةالله محسن خرازی و برادران همسر خود، سید محمد صادق و سید محمد باقر و عموی خود سید کمال خرازی هستند به دلیل داشتن روابط خانوادگی با خاندان سید محمد رضا خاتمی و بیت خمینی تا حدی حامی مذاکره و گفتگو و پیشگیری از جنگ می‌باشد.

   از میان نیروهای بیت رهبری و برخی از سرداران نزدیک به سید علی خامنه‌ای میتوان به افرادی چون حجت الاسلام میر حجازی، سردار محمد علی جعفری، سردار عزت الله ضرغامی، سردار عبدالعلی علی عسگری، سردار حسین صفار هرندی، سردار حسن فیروزآبادی، سردار علی شمخانی، سردار علی لاریجانی و... اشاره نمود که برای گرفتن تاییدیه از مجلس در عرض 20 دقیقه جلسات پشت پرده ای برای تصویب برجام به راه انداخته بودند ، این افراد به اضافه افرادی که اسامی آنها در زیر می‌آیند حمایت بیشتری از سید مسعود خامنه‌ای در مقابل سید مجتبی خامنه‌ای و حسین طائب و حسین سلامی و... دارند .

   حامیان سید مسعود خامنه‌ای مدیریت وب سایت خامنه‌ای را بر عهده دارند و علاوه بر آن مدیریت دو نشریه خط حزب الله و مسیر را نیز در اختیار دارند. مدیریت شبکه یک صدا و سیما را نیز به دست گرفته‌اند که یکی از شبکه‌های سراسری صدا و سیما می‌باشد اما نسبت به شبکه سه بیننده کمتری دارد .

   گفتنی است که مدیریت بر صدا و سیما، سال‌ها در اختیار این مرکز و افراد حاضر در بخش فرهنگی بیت که نزدیکی دیرینه‌ای با این مرکز دارد، بوده است تا اینکه در سالهای اخیر سید مجتبی و سازمان اطلاعات سپاه با افول قدرت واواک، در این امور وارد شده و بخش‌هایی از شبکه‌های این سازمان را به اختیار خود در آورده است و یا بر آنها نظارت و برنامه‌های مورد نظر خود را تهیه و پخش می‌کند . درگیری‌های اخیر وحید جلیلی با حسین محمدی و آوردن و بردن سرافراز به دلیل همین مسائل بود. ناگفته نماند که فساد مالی وابستگان به بیت رهبری و سیستم‌های اطلاعاتی- امنیتی ، هم در این بده و بستان‌ها، جای خود را دارد.

 

آنچه از صدا و سیما و مؤسسه‌ها که در اختیار گروه مسعود خامنه‌ای است:

   این مرکز (حفظ و نشر)، از سال 1384 با مدیریت علیرضا برازش آغاز به کار کرد. تا این که در دوران مدیریت سردار عزت الله ضرغامی، برای کنترل بیشتر، توسط سید مسعود خامنه‌ای، به مدیریت شبکه یک صدا وسیما رسید. وقتی سرافراز به ریاست صدا و سیما منصوب شد، او را برکنار کرد. ولی در سال 95 با برکناری سرافراز بار دیگر از سوی نیروهای این مرکز که بر بخش هایی از صدا وسیما حاکمیت دارند به ریاست شبکه یک صداو سیما منصوب شد.

   هدف سید مسعود خامنه‌ای از مدیریت این مرکز «جمع آوری، طبقه‌بندی، حفظ و نگهداری، تنظیم و ترجمه و نشر کلیه اثار مربوط به سید علی خامنه‌ای است. بودجه رسمی این مرکز را دولت تامین می‌کند. اما علاوه بر آن دهها برابر بودجه مصوب را از محل‌های دیگر به دست می‌آورد تا و مفتخواران این مرکز را در تهران و مشهد و قم سیر بخورند.

 اولین بار برای حفظ آثار خامنه‌ای مؤسسه‌ای به نام «مؤسسه فرهنگی و پژوهشی انقلاب اسلامی تأسیس شد. این مؤسسه تا هم اکنون علاوه بر مرکز حفظ و نشر آثار خامنه‌ای ردیفی در بودجه کشور دارد اما کاملا تحت نظر مرکز حفظ و نشر کار می‌کند و برخی از انتشارات را با نام خود اما به کام مرکز حفظ و نشر منتشر می‌سازد و مانند یک وزارتخانه از نوع فرهنگ و ارشاد عمل می‌کند. برای انتشارات خود نیازی به دریافت مجوز های لازم از وزارتخانه ندارد و تنها زمانی که کتاب منتشر می‌سازد وزارتخانه مجبور به خرید تعداد بسیار زیادی کتاب و ارسال به کتابخانه‌های سراسر کشور می‌باشد. هزینه‌اش را نیز به آن مرکز پرداخت می‌کند. قبل از تأسیس این مؤسسه وب سایت خامنه‌ای نیز راه اندازی شد که البته وب سایتی هم به نام لیدر دراین مورد فعال می‌باشد .

   مدیریت وب سایت خامنه‌ای را معاون سید مسعود خامنه‌ای یعنی مهدی فضائلی در اختیار دارد که اتفاقا نشریه خط حزب الله نیز از سوی وی نظارت و راهبری می‌شود . این وب سایت را مهدی فضائلی با کمک میثم خجسته باقرزاده برادر زاده همسر خامنه‌ای (فرزند حسن خجسته باقرزاده که از مدیران ارشد صدا و سیما و کارچاق کن های معروف این سازمان می‌باشد)در اختیار دارند که علاوه بر آن در سازمان تبلیغات اسلامی در کنار حجةالاسلام قمی (معاون سابق بین‌المللی بیت رهبری)،نیز فعالیت دارد .

   سایت خامنه‌ای همچنین با تولید و نشر صفحات ویژه تحلیلی و انتشار نشریه کوشیده در جهت‌دهی به رسانه‌های داخلی نقش بیشتری داشته باشد. سایت خامنه‌ای در برخی مواقع اقدام به سانسور یا دستکاری سخنان خامنه‌ای کرده است. بر اساس برخی روایت‌ها، متن کامل سخنرانی رهبر با نظر علی‌اصغر حجازی، معاون سیاسی امنیتی خامنه‌ای، منتشر می‌شود.

   مهدی فضائلی، معاون سید مسعود خامنه‌ای در این مرکز است. او برادر سردار مرحوم احمد فضائلی و از نزدیکان به رحیم صفوی مشاور ارشد نظامی خامنه‌ای می‌باشد. او یکی از بنیانگذاران خبرگزاری فارس بود که بعدها سهم خود را به سردار حمید مقدم فر مشاور اسبق فرهنگی فرماندهی سپاه واگذار نمود و هم اینک این خبرگزاری که گردانندگان آن از سپاه هستند و سپاه بودجه آن را تأمین می‌کند، دراختیار پیام تیرانداز از نیروهای جمعیت رهبپویان انقلاب اسلامی است، در معرفی خبرگزاری فارس گفته شده‌است:

این خبرگزاری که در سال 1381 تأسیس گشت، خود را «نخستین خبرگزاری مستقل ایران» معرفی می‌کند، اما به وابستگی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرت دارد. مجوز ابتدائی خبرگزاری فارس برای سعید نجار نوبری در سال ۱۳۷۸ توسط «مدیرکل وقت روابط عمومی دادگستری استان تهران» به عنوان مؤسسه فرهنگی فارس صادر شد و نوبری در بهار سال ۱۳۸۲ این مؤسسه را به مهدی فضایلی، حسن مرادی دادخواه(عضو بیت رهبری) و حسن شیرازی زاده(عضو سازمان اطلاعات سپاه) فروخت. نخستین سردبیر این مجموعه بیژن مقدم بود. در سال ۱۳۸۷ مهدی فضائلی با واگذاری سهام خود به سردار حمیدرضا مقدم‌فر از مؤسسه فرهنگی فارس خارج شد.

   به این ترتیب حمیدرضا مقدم فر سومین مدیرعامل این خبرگزاری شد. مقدم فر تا سال ۱۳۹۰ در این سمت باقی ماند و بعد از آن جای خود را به سیدنظام‌الدین موسوی (مدیر مسوول سابق روزنامه جوان) داد، سردار حمید رضا مقدم فر انباشته‌ای ازمقامها را دارد: او علاوه بر عضویت در ستاد نشر و گسترش نامه خامنه‌ای به جوانان کشورهای غربی، معاونت مهدی طهرانچی در دانشگاه آزاد و همچنین مدیریت بر خبرگزاری تسنیم و روزنامه فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده دارد. در سال‌های قبل، در کنار حسین طائب، او در سازمان اطلاعات سپاه نیز مقام داشت.

   مهدی فضائلی علاوه بر حضور در این مرکز (حفظ و نشر اثار خامنه‌ای)، در بیت رهبری در کنار برخی از روحانیون با سابقه و سرداران ، مدیریت امور دیگر را نیز بر عهده دارد که می‌توان به افرادی چون حجت الاسلام اصغر میر حجازی، سردار عزت الله ضرغامی(رییس اسبق صدا و سیما، سردار علی دارابی(قائم مقام عزت الله ضرغامی در صدا و سیما) مجتبی آخوندی (معاون سیاسی دوران عزت الله ضرغامی و علی عسگری)،حسین محمدی(معاون فرهنگی بیت رهبری)، سردار مرتضی میرباقری(قائم مقام صدا و سیما)، سردار عبدالعلی علی عسگری(رییس فعلی سازمان صدا و سیما) و... ارتباطات منسجمی دارد، در درون و بیرون از بیت رهبری برخی‌ها آنها را اصحاب سر رسید و یا گروه خشن نامگذاری کرده‌اند .

     در دوران خورد و بردهای سردار عزت‌الله ضرغامی، بخش بازرگانی صدا و سیما در اختیار شرکت سروش بود و تمام مزایده‌های مربوط به آگهی‌های بازرگانی را در اختیار می‌گرفت. مسئول این شرکت همان مهدی فضائلی بود که با آمدن سرافراز اخراج شد و سید مجتبی و حسین طائب و سردار آبرومند قرار داشتند این بخش را از آن خود کنند که نشد و سرافراز اخراج شد.

     مهدی فضائلی برادر سردار احمد فضائلی بود که او رییس اسبق دانشگاه امام حسین و معاون پژوهشی دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی را قبل از درگذشت در اختیار داشت و از دوستان و یاران نزدیک سردار رحیم صفوی مشاور ارشد نظامی خامنه‌ای بود.

   فضائلی همچنین در فضای مجازی به عنوان مدیرمسئول نشریه خط حزب‌الله معرفی شده و باند مهدی فضائلی و حسین محمدی وصفار هرندی و.. بر محتوای نشریه خط حزب‌الله نظارت دارند. به همین دلیل بارها و بارها از سوی جمعی دیگر از اصولگرایان نزدیک به مصباح یزدی و حداد عادل مورد انتقاد قرار گرفته اند به خصوص در مورد برجام، مذاکرات هسته‌ای و...

   حسین محمدی، یکی دیگر از افرادی است که در جناح سید مسعود خامنه‌ای در امور گوناگون کشور دخالت دارد. نام او به خصوص بعد از انتقادات وحید جلیلی برسر زبانها افتاد. قبلا محمد سرافراز از دخالت های سید مجتبی و حسین طائب و حسین محمدی در برکناری خود نوشته بود. برکناری او توسط این دو جریان، خواسته های گوناگون هر دو جبهه را آشکار کرد: دخالت‌های سید مجتبی و حسین طائب برای خورد و بردهای آنان بود و دخالت حسین محمدی و باند سید مسعود خامنه‌ای تلاش برای در اختیار گرفتن صدا و سیماو حداقل بخش‌هایی از این سازمان بود. زیرا حضور سردار عبدالعلی علی عسگری در رأس این سازمان بیانگر کوتاه نیامدن آنها در این سازمان بود. از قرار، تنها شبکه سه را به باند سید مجتبی واگذار کرده اند و شبکه‌های افق و شبکه 5 نیز تقریبا در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفته‌اند.البته به اضافه شبکه‌های کودک و نوجوان که بیشتر در اختیار باند سپاه می باشد و برنامه های آن از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری اوج تهیه می‌گردد.

   گفتنی است که دختر حسین محمدی – با ایجاد شبکه مافیایی خاندان سید علی خامنه‌ای - همسر پسر سید حسن خامنه‌ای از شرکای شرکت پتروشیمی پولیتار با شراکت ابوالفضل میرعلی مدیر صندوق مالی - اعتباری 3امن الحجج و منوچهر متکی می‌باشد ( این صندوق مبلغ 13 هزار میلیارد تومان از دارایی‌های مردم را خورد و برد و دولت مسئول باز پرداخت اموال مردم شد که بخشی از آن را پرداخت و مابقی هنوز پرداخت نشده است. چند روز پیش بار دیگر مردم برای به دست آوردن پول خود دست به تظاهرات زدند. تنها ابوالفضل میرعلی به 15 سال زندان محکوم شد که معلوم نیست آیا در زندان حضور دارد یا خیر. ابوالفضل میرعلی داماد امام جمعه سبزوار بود و همسر او نیز درکار صندوق شریک او بود به اضافه فردی دیگر که هرگز معلوم نشد کیست.

 

دستگاه عریض و طویل مرکز حفظ و نشر آثار خامنه‌ای

در معاونت نشر این مرکز(حفظ و نشر)، سردار . علیرضا مختارپور قهرودی قراردارد که در دوران وزارت سردار حسین صفار هرندی بر وزارت ارشاد حکومت احمدی نژاد، معاون مطبوعاتی او بود و از سال 1390 بدین سو، از سوی وزیر ارشاد اسلامی وقت، دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور شده است.

   نوشته اند: سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای انتشار کتاب‌ پیرامون دیدگاه‌های «آیة‌الله» خامنه‌ای، دستورکار مهم این معاونت است. انتشار نظرات رهبر درباره کتاب‌های مختلف که به «تقریظ»نویسی مشهور است، از دیگر وظایف معاونت نشر است. تقریظ یعنی نوشتن یادداشت رهبر در ستایش یک کتاب که همراه با مراسم خاصی رونمایی می‌شود. تاکنون بیش از ۵۰ تقریظ خامنه‌ای منتشر شده است. تقریظ یک کتاب توسط رهبر، می‌تواند کمک مؤثری برای فروش این کتاب به نهادهای دولتی باشد.

   این معاونت همچنین انتشارات انقلاب اسلامی را اداره می‌کند. مدیر این انتشارات در سال ۱۳۹۲ اعلام کرده این انتشارات، ۱۵۰ فروشگاه در سراسر کشور دارد. این انتشارات که در ۹ شهر نمایندگی دارد، ۴۰لوح فشرده و ۱۷۰ کتاب درباره سخنان آیت‌الله خامنه‌ای به زبان‌های فارسی، انگلیسی، اسپانیولی و عربی منتشر کرده است.

   در زیر مجموعه انتشارات انقلاب اسلامی، مؤسساتی مشاهده می شود که هرکدام با هزینه های سرسام آور مشغول تحمیل نظرات خامنه‌ای می‌باشند که عبارتند از:

انتشارات فقه روز، این انتشارات تنها به چاپ کتاب‌هایی در رابطه با بیانات و دروس و فتاویی خامنه‌ای با هزاران مجلد می‌پردازد. چاپ شده‌ها را در اختیار مراکز مختلف در ازای دریافت بها و یا به صورت هدیه قرار می‌دهد. درآمدهای نفتی ایران هزینه این گونه تبلیغات می‌شود. به دو نمونه زیر توجه فرمایید:

1.کتاب رساله آموزشی 1، احکام عبادات، سید علی خامنه‌ای, فقه روز

2. فقه روز، فقه جعفری، رساله عملیه، فتواهای شیعه رساله آموزشی سید علی خامنه‌ای, رساله آموزشی

فقه روز, مطابق با فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای ...(منتشر شد)

3. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی مفتاح، متن درس خارج فقه رهبر معظّم انقلاب اسلامی در موضوع غناء و موسیقی در ۵۶۲ صفحه توسط انتشارات فقه روز وابسته به انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شد.

 

نسیم انقلاب و مؤسسه نهضت نرم‌افزاری این هر دو مرکز نیز در کار انتشار گفته‌ها و بیانات خامنه‌ای به اشکال مختلف مشغول می‌باشند. خامنه‌ای در مورد مؤسسه نهضت نرم افزاری می‌گوید: نهضت نرم‌افزاری و جنبش نرم‌افزاری و نهضت تولید علم را ما مطرح کردیم؛ الان حدود ده سال می‌گذرد و امروز یک غوغایی راه افتاده است. چه کسی این را راه انداخته؟ من که یک کلمه بیشتر نگفتم.

پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی که با دستور رهبر از سال ۱۳۷۳ فعالیت خود را اغاز نموده است، این مرکز تنها در فکر تحلیل و تجزیه اندیشه‌ها و افکار خامنه‌ای می‌باشد که عنوان کلی پژوهشگاه را بر خود نهاده و اقدام به تأسیس دانشگاه و دانشکده تحت عنوان پژوهشگاه نموده و دانشجو در دوره‌های لیساس و فوق لیسانس و دکتری می‌گیرد. این مرکز در سال 1373 توسط علی اکبر رشاد از روحانیون بسیار نزدیک به خامنه‌ای تأسیس شده است. این پژوهشگاه،هم‌اکنون چهار پژوهشکده و شش مرکز علمی وابسته، در مجموع شانزده گروه «علمی» و یک قطب علمی (قطب علمی فلسفه دین اسلامی)، در رشته‌های مختلف پژوهشی فعالیت دارند. محور اصلی فعالیت‌های پژوهشگاه در گروه‌های علمی ساماندهی می‌شود. وظیفه اصلی گروه‌های علمی طراحی و اجرای تحقیقات مشتمل بر انجام اموری چند است: تهیهٔ ساختار منطقی مباحث و موضوعات تحقیق، تهیه فهرست حوزه‌های تفحص علمی و عنوان‌های مطالعاتی و تحقیقاتی، اولویت‌گذاری، تعریف و تهیه پیش‌طرح، تأیید صلاحیت محققان، ارزیابی و تصویب طرح‌های تحقیقاتی، نظارت بر حسن جریان اجرای تحقیقات و ارزیابی و تأیید نهایی حاصل تحقیق. در حال حاضر حدوداً دویست محقق حوزوی و دانشگاهی به صورت عضویت تمام‌وقت و پاره وقت در هیئت‌های علمی گروه‌ها و حدود سیصد و پنجاه محقق حوزوی و دانشگاهی در اجرای تحقیق و تألیف مقاله به صورت پروژه‌ای با بخش‌های تحقیقاتی پژوهشگاه همکاری می‌کنند.

   این پژوهشگاه چندین نشریه را منتشر میسازد از جمله فصلنامه اقتصاد اسلامی و حقوق اسلامی و قبسات

در معرفی علی‌اکبر صادقی رَشاد (زادهٔ ۱۳۳۵ خورشیدی) باید افزود که او معروف به علی‌اکبر رشاد، محقق اسلامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیان‌گذار و رئیس و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مؤسس و رئیس حوزهٔ علمیهٔ امام رضا و رئیس شورای حوزه‌های علمیهٔ استان تهران می‌باشد.

مؤسسه فرهنگی حدیث لوح و قلم، این مؤسسه با مدیریت حجةالاسلام محمد مهدی حقانی مسئولیت دارد تا موانع پیش روی حاکمیت گفتمان فقه حکومتی را روشن سازد.

مؤسسه نسیم رویش، این پایگاه مسئولیت دارد تا نوجوانان و جوانان را با بهره گیری از اموال ملی، به مراکز تفریحی برده تا شستشوی مغزی بدهد. برای این گردهم آوری‌ها، با صدور اطلاعیه هایی در مدارس سراسری ، نیروهای مورد نظر را برای این اردوها شناسایی می کند .

   باید به این نکته اشاره کرد که در رابطه با اردوهای سراسری وابسته، سید میثم خامنه‌ای و پدر همسر او، محمود لولاچیان، دهها مرکز جهت برپایی این اردوها را در اختیار دارند. از جمله: اردوگاه نور سی‌سخت، اردوگاه نور فیروزکوه، مجتمع رفاهی نور کلاردشت، مجتمع رفاهی نور گلستان مشهد، مجتمع فرهنگی خامنه‌ای شهرستان نجف آباد استان اصفهان، مجتمع فرهنگی خامنه‌ای شهرستان قهدریجان استان اصفهان و...

مؤسسه فرهنگی و هنری قدر ولایت، از مؤسسات وابسته جهت مبارزه با تهاجم فرهنگی. نادر ملک کندی عضو هیات مدیره مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت، درباره فعالیت‌های این مؤسسه اظهار داشت: مؤسسه فرهنگی قدر ولایت پس از اینکه حضرت آقا موضوع تهاجم فرهنگی را مطرح کردند، این مجموعه کار خود را آغاز کرد و از ابتدای سال ۱۳۷۲ تا به امروز مشغول فعالیت است.

مؤسسه پیام آزادگان، این مؤسسه زیر مجموعه مرکز حفظ و نشر خامنه‌ای است و کلیه آزادگان را در بند خود نگاه داشته و در سراسر کشور دفتر و دستک خاص خود را دارد و بااستفاده از قدرت مالی مراکز فرهنگی، هنری، ورزشی و... را نیز در اختیار دارد. مسئولیت این مؤسسه فرهنگی هنری بر عهده حجةالاسلام محمد حسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران و رییس هیأت مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان است. مدیر عامل هلدینگ مؤسسه اقتصادی و خودکفایی آزادگان، علیرضا عباسیان‌فر می‌باشد.

مؤسسه فرهنگی و هنری اطلس تاریخ شیعه، از آنجاکه هر کدام از وابستگان به خامنه‌ای و بیت او باید درآمدی کلان داشته باشند، هر کدام از خانواده‌های عروس‌ها و دامادهای خامنه‌ای، در امر خطیری دستشان بند است. از فتوای ترور گرفته تا در اختیار داشتن اردوگاه‌های تفریحی و تشکیل مؤسسات مورد نیاز خامنه‌ای تا در آمد های مکفی جهت تبلیغ اسلام ولایتی را داشته باشند. مانند مؤسسه اطلس تاریخ شیعه که توسط «آیةالله» عزیزالله خوشوقت پدر همسر اقا سید مصطفی خامنه‌ای تشکیل شده است. گفتنی است که خوشوقت در دادن فتوای ترور برخی از نویسندگان و سیاستمداران شرکت داشته است .

   مسئولان این مؤسسه درابتدای کار اینگونه آورده‌اند: بحمد الله «مؤسسه اطلس تاريخ شيعه» با محتوايی غنی، علمی و راه بردی شايسته، ضمن نوآوری در شيوه ارائه تاريخ و جغرافيای تاريخی اسلام و ديگر رشته‌های علوم اسلامی، توانسته است گامی مفيد و مؤثر در دفاع از مکتب اهل بيت ـ عليهم السلام ـ بردارد.

و در ادامه افزوده اند: مؤسسه «اطلــــس تاریـــخ شیـــــعه» تحت اشراف «حضرت آیةالله خوشوقت» و با مدیریت «حجة‌الاسلام بنایی‌کاشی» با رویکرد نوآوری در روش‌ها و ایجاد جاذبه‌های هنری و دیداری، در طول سال‌ها فعالیت، تولیدات نو، علمی و چشم نوازی پدید آورده است.

این مؤسسه انتشاراتی مربوط به خود دارد که کتابهای شیعه را منتشر می سازد.

مؤسسه فرهنگی و هنری آسمانه، این مؤسسه در تهیه فیلم های کودکان و نوجوانان اموال ملت را چپو می کند.

مؤسسه ایمان جهادی، در مورد این مؤسسه، وب سایت مصداق آورده است: پایگاه تبیینی تحلیلی مصداق مؤسسه ایمان جهادی و «دفتر فرهنگی فخر‌الائمه» که توسط احمد پناهیان، برادر علیرضا پناهیان، سخنران و عضو دفتر رهبر اداره می‌شود، یک شبکه را تشکیل داده و به تدوین و تبلیغ سخنرانی‌های خامنه‌ای مشغول هستند .مراکز نشر هاجر و صبا وابسته به این مؤسسه هستند .

   احمد پناهیان در موردی به سخنان آیةالله وحید خراسانی انتقاداتی داشتند زیرا او گفته بود اگر روز شهادت امام جعفر صادق تعطیل نشود مردم به حکومت گمراه مالیات نمی‌دهند (نقل به مضمون). البته آیةالله وحید خراسانی مستقیما نیز خامنه‌ای را در مورد گریه در مراسم امام حسین مورد انتقاد قرار داده بود که باید مردم به شدت گریه کنند (نقل به مضمون)

 

افراد دیگر گروه مسعود خامنه‌ای:

امیر خوراکیان، یکی دیگر از نزدیکان به سید مسعود خامنه‌ای می‌باشد که از سال 1390 تا 1394، علاوه بر مسئولیت دفتر سید مسعود، معاونت هماهنگی مرکز را نیز بر عهده داشت. خوراکیان از سال ۱۳۹۴ به عنوان معاون «محتوا»ی مرکز ملی فضای مجازی منصوب شده است. خوراکیان از مؤسسان «جبهه آرمان‌خواهی واقع‌بینانه» بود. او سوابق زیر را در پرونده کاری خود دارد :

- معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی (90-84)

- دبیر شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی (90-84)

- رئیس سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران (92-90)

- رئیس هیات مدیره مؤسسه تصویر شهر

- مؤسس نشریه نگاره

- عضو هیات مدیره مؤسسه فرهنگی و روزنامه قدس

- عضو هیات مدیره مؤسسه مطبوعاتی همشهری

- عضو شورای راهبردی شبکه 5 سیمای جمهوری اسلامی

- عضو هیات منصفه دادگاه مطبوعات خراسان رضوی

- عضو هیات امنای روزنامه خراسان

- طراحی و اجرای فرهنگسرای مجازی

- رئیس ستاد برگزاری جشنواره فیلم شهر (دو دوره)

- عضو شورای سیاستگذاری جشنواره شعر فجر

- رییس هیات مدیره مؤسسه نشر شهر

   مسئولیت های جانبی امیر خوراکیان :

-معاون هماهنگی و رئیس حوزه ریاست مؤسسه انقلاب اسلامی

- دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیة‌الله العظمی خامنه‌ای

-عضو حقیقی شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی

- مشاور عالی فرهنگی رئیس سازمان تامین اجتماعی و دبیر شورای عالی فرهنگی این سازمان

- عضو هیات مدیره انتشارات علمی-فرهنگی

- رئیس هیات مدیره مؤسسه نشر آستان قدس رضوی

- عضو هیات امنای مؤسسه فرهنگی و روزنامه خراسان

- عضو هیات مدیره مؤسسه باغ موزه دفاع مقدس

- معاون محتوای مرکز ملی فضای مجا زی

دکتر ایمان عطارزاده ، بعد از امیر خوراکیان، مسولیت هماهنگی مرکز حفظ و نشر اثار خامنه‌ای را بر عهده دارد. در مورد او خبر اینگونه آمده است: به گزارش ایسنا، ایمان عطارزاده معاون هماهنگی و رئیس حوزه ریاست دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیةالله خامنه‌ای در مراسم رونمایی از کتاب روایت رهبری حضور داشت. از ویژگی های عمده کتاب این است که برای نخستین بار بخشی از خاطرات منتشر نشده رهبری و بخش‌هایی از مذاکرات اعضای مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ در آن نشر یافته است.

   ایمان عطارزاده در حکومت اول احمدی‌نژاد، معاون سیاسی امنیتی نهاد ریاست جمهوری بود. او برادرزاده شکرالله عطارزاده، «نماینده» بوشهر در مجلس هفتم و از جمله نمایندگان دست به استخاره بود. از احمدی نژاد خواست که وزارتخانه قرآن و عترت را ایجاد نماید .

   ایمان عطارزاده قبل از حضور در این مقام، معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول بود که ناگهان اوج گرفت.

   برخی از نیروهای این بخش از مرکز حفظ و نشر، گروهی را تأسیس کرده‌اند به نام جبهه آرمانخواهان واقع بین گویا در برابر آرمان خواهان غیر واقع بینتشکیل شده است!

   به جز امیر خوراکیان و ایمان عطارزاده، در این جبهه می‌توان از سردار محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و محمد سعید احدیان مدیر مسئول نشریه خراسان که دبیر جبهه آرمانخواهان واقع بین است و علاوه بر آن رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان می‌باشد، نام برد.

   جبهه آرمانخواهان واقع بین با صدور بیانیه‌ای تحلیلی درباره مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد که موضع این جبهه درباره مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با 1+5، موافقتی همراه با نگرانی و نقد است.

معاون امور بین‌الملل مرکز حفظ و نشر آثار کسی نیست به جز محسن پاک‌آیین، دیپلمات پیشین که سابقه سفارت در کشورهای زامبیا، ازبکستان و تایلند را دارد. این معاونت همچنین با همکاری سپاه پاسداران و «سازمان جوانان حقوق‌بشر جمهوری اسلامی(به دبیر کلی امین انصاری)» نشست‌های تخصصی با رویکرد ضدآمریکایی برگزار می‌کند.

   یکی از مراکز پرهزینه و بی‌فایده مرکز حفظ و نشر، ستادی است به نام «ستاد نشر و تبلیغ نامه رهبر به جوانان غربی. این ستاد در سال 93 و هنگامی که نامه‌ای از سوی رهبری برای جوانان کشورهای غربی نوشته شد که گفته می‌شود متن آن را سردار حمید رضا مقدم‌فر تهیه نموده بود، با ریاست همان سردار (مقدم فر)، تأسیس شد و با صرف میلیاردها تومان و میلیون‌ها دلار تلاش نمود این نامه را در سراسر جهان تبلیغ کند. فیلم‌ها و داستان‌ها و کتاب‌ها برای این امر تهیه و تدوین گشت که در آن مأموران سازمان‌های جاسوسی امریکا و اسراییل را در حال ترور اساتید دانشگاه‌های امریکایی نشان می‌دهد که در حال تبلیغ این نامه برای دانشجویان در مراکز دانشگاهی خارج از کشور می‌باشند.

   اما حقیقت این‌است که وقتی جهانیان روزمره عمل خامنه‌ای و دستیاران او را در ایران و منطقه می‌بینند، نامه او جز انزجار چه ببار می‌توانست ببار بیاورد؟ بنابر سنجشهای افکار در جهان، او در شمار منفورترین‌ها است و خود باید بداند، نوشته متضاد با عمل روزمره، نفرت و انزجار بر می‌اگیزد. با این‌حال، چاپلوسان به دروغ به او گفتند بسیار طرفدار پیدا کرده است و حتی برخی ها را با هزینه‌ کردن از بیت المال به ایران آوردند تا در جلسه‌ای به دیدار خامنه‌ای بروند. فریبکاری اعضای این ستاد خامنه‌ای را خوش آمد و در دیدار با اعضای این ستاد گفت :

انتظار نداشتم نامه‌ چنین بازتابی داشته باشد! بعد از انتشار این نامه شایعاتی رواج یافت و در نهایت دفتر حفظ و نشر، اطلاعیه‌ای به شرح زیر را منتشر نمود:

   به گزارش مشرق، به دنبال برخی ابهامات در بعضی رسانه‌ها درباره‌ِ «ستاد نشر و تبلیغ نامه رهبر معظم انقلاب(مدظله) به جوانان اروپا و آمریکای شمالی» به اطلاع می‌‌رساند به دلیل اهمیت موضوع، از بدو صدور نامه‌ی معظم‌له در تاریخ ۹۳/۱۱/۱، در مؤسسه‌ِ حفظ و نشر آثار حضرت آیة‌الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله العالی) ستادی با عنوان مذکور و با مسئولیت آقای دکتر مقدم‌فر، وظیفهِ هدایت تلاش‌های خودجوش علاقمندان در داخل و خارج کشور و هماهنگ و هم‌افزا نمودنِ آن با فعالیت‌های نهادها و دستگاه‌های مسئول را بر عهده دارد.

حجةالاسلام علی ذوالعلم، معاون پژوهش و آموزش در مرکز را بر عهده دارد و به کار راه‌اندازی مراکز آموزشی و برگزاری همایش‌های تبلیغاتی مشغول است. او معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور است که مسئولیت اصلی را در تدوین کتاب‌های درسی در ایران بر عهده دارد.

   او در مرکز الگوی اسلامی پیشرفت در کنار پسر خاله خامنه‌ای، دکتر صادق واعظ زاده خراسانی مشغول تدوین الگوی 50 سال آینده ایران میباشد!

   این مرکز با هزینه‌ کردن از اموال بیت المال و از جیب مردم با تؤسیس 5 مرکز تربیت پژوهشگر معارف انقلاب اسلامی در تهران، مشهد و قم در حال پذیرش دانشجو هستند. این دانشجویان بورسیه مرکز حفظ و نشر می‌شوند و جهت معرفی سید علی خامنه‌ای تربیت می‌شوند. در مناصب مورد نظر به کار گرفته می‌شوند. در واقع آینده شغلی آنها تضمین شده است.

 

نشریات مرکز حفظ و نشر :

   هفته نامه خط حزب الله که مخصوص مراکز نماز جمعه، مساجد و هیات‌های مذهبی است از سال 1394، توسط مهدی فضائلی و مسعود و میثم خامنه‌ای منتشر می‌شود و با انتشار آن نشریات هم خط خارج از بیت، نیز می‌دانند که چه باید بنویسند .

   اختلاف برخی‌ها ازجمله وحید جلیلی این است که این نشریه ، سخنان مسئولان تولید کننده را به عنوان سخنان رهبری مطرح می‌سازند و به آنها «اصحاب سررسید» می‌گویند. عنوانی که یاران احمدی نژاد بر آنها نهاده‌اند و منظور از اصحاب حسین محمدی، حمید رضا مقدم فر، حسین صفار هرندی، مهدی فضائلی و.. می‌باشند.

   یکی از وب لاگ نویس‌ها به نام وحید اشتری در مورد این گروه می‌نویسد: بخاطر همین‌ هم از جانب دولت و هم از جانب «لابی اصولگرایان پرنفوذ» حامی برجام به شدت تحت فشار بود. همان‌موقع جلسات هماهنگ کردن رسانه‌های اصولگرا با برجام داخل بیت رهبری با محوریت آقایان حسین محمدی، فضائلی، صفار هرندی و مقدم‌فر برگزار می‌شد.

   از رسانه‌ها هم هرکدام به این حلقه بیت نزدیک‌تر بود علی‌القاعده با برجام همراه‌تر بود. مثلا از داخل بیت نشریه خط حزب الله درآمد که عبور از خطوط قرمز رهبری را ماستمالی کرد. (مثلا) آقای صفارهرندی بعد از برجام در گفت و گوی زنده تلویزیون گفت خوشبختانه مذاکره کنندگان حتی به خطوط قرمز نزدیک هم نشدند. (

جریان 20 ددقیقه‌ای تایید برجام هم میر حجازی و لاریجانی عمل کردند از فعالان رسانه‌ای مرتبط با این حلقه بیت هم بعنوان مثال آقای احدیان در دفاع از مذاکرات در روزنامه خراسان(دبیر جبهه آرمانخواهان واقع بین) سنگ تمام گذاشت (و گفت)(امضای کری تضمین است آقای مهدی محمدی، که ظاهرا منتقد برجام بود سر بزنگاه یادداشت "توافق متوازن" را در حمایت از برجام نوشت).

   آقای مهدیان از اول مذاکرات می‌گفت اصولگراها باید بخاطر اقدامات بزرگ آقای ظریف با گل به استقبال وی در فرودگاه بروند.

ادامه دارد


در این رابطه