Uncategorised

نکته بین: توهمات خامنه‌ای و واقعیتها

 khameney 7  یکی دو سالی است که خامنه‌ای و یاران او دم از گام دوم انقلاب می‌زنند. در دنیای مجازی که برای خود ساخته و در آن، نه تنها مسئله بر مسئله نیفزوده اند، نه تنها همه مسئله‌های دوران پهلوی را حل کرده‌اند، بلکه کشور را الگو برای کشورهای جهان کرده‌اند.

   خامنه‌ای در 22 بهمن ماه سال 97، در توهم اینهمانی با قدرت، مردم ایران را عاشق ولایت مطلقه فقیه می‌انگارد و جنبش های مستمر مردم برضد جباریت ضد دین و ضد ایران را بروی خود نیز نمی‌آورد. در زیر به برخی از توهمات او که در بیانیه گام دوم انقلاب در تاریخ 22 بهمن ماه سال 97، گفته آمده اشاره و ادعای او به محک واقعیتها سنجیده می‌شود:

 

اول:...جمهوری اسلامی، متحجّر و در برابر پدیده‌ها و موقعیّتهای نو به نو، فاقد احساس و ادراک نیست، امّا به اصول خود بشدّت پایبند و به مرزبندی‌های خود با رقیبان و دشمنان بشدّت حسّاس است. با خطوط اصلی خود هرگز بی‌مبالاتی نمیکند و برایش مهم است که چرا بماند و چگونه بماند.

...انقلاب اسلامی ملّت ایران، قدرتمند امّا مهربان و باگذشت و حتّی مظلوم بوده است. مرتکب افراط‌ها و چپ‌روی‌هایی که مایه‌ی ننگ بسیاری از قیامها و جنبشها است، نشده است. این انقلاب از آغاز تا امروز نه بی‌رحم و خون‌ریز بوده و نه منفعل و مردّد. با صراحت و شجاعت در برابر زورگویان و گردنکشان ایستاده و از مظلومان و مستضعفان دفاع کرده است. این جوانمردی و مروّت انقلابی، این صداقت و صراحت و اقتدار، این دامنه‌ی عمل جهانی و منطقه‌ای در کنار مظلومان جهان، مایه‌ی سربلندی ایران و ایرانی است، و همواره چنین باد.

-به اخر جمله اول که می گوید (برایش مهم است که چرا بماند و چگونه بماند) به دقت توجه شود زیرا در ابانماه سال 98 ان را به اثبات رساند و در جریان اعتراضات مردم عراق نیز سردار سلیمانی تقریبا همین سخن را برای سرکوب مردم عراق بیان داشت و در سوریه و لبنان و یمن نیز...اما به نظر می رسد در همه پایتخت های ذهنی شکست خورده است.

علاوه بر ان برای حفظ نظام اقدام به کودتای سال 60 علیه اولین رییس جمهور، ادامه جنگ ، اعدام های چند هزار نفری در سال های 60 و 67، سرکوب جوانان و معترضان در سال های 78،88،96،97 و 98 نمود تا جوانمردی، مروت و مهربانی های نظام ولایت در گام اول را بیان دارد .

 

دوم: هزاران شرکت دانش‌بنیان، هزاران طرح زیرساختی و ضروری برای کشور در حوزه‌های عمران و حمل‌ونقل و صنعت و نیرو و معدن و سلامت و کشاورزی و آب و غیره، میلیون‌ها تحصیل‌کرده‌ی دانشگاهی یا در حال تحصیل، هزاران واحد دانشگاهی در سراسر کشور، ده‌ها طرح بزرگ از قبیل چرخه‌ی سوخت هسته‌ای، سلّول‌های بنیادی، فنّاوری نانو، زیست‌فنّاوری و غیره با رتبه‌های نخستین در کلّ جهان، شصت برابر شدن صادرات غیرنفتی، نزدیک به ده برابر شدن واحدهای صنعتی، ده‌ها برابر شدن صنایع از نظر کیفی، تبدیل صنعت مونتاژ به فنّاوری بومی، برجستگی محسوس در رشته‌های گوناگون مهندسی از جمله در صنایع دفاعی، درخشش در رشته‌های مهم و حسّاس پزشکی و جایگاه مرجعیّت در آن و ده‌ها نمونه‌ی دیگر از پیشرفت، محصول آن روحیه و آن حضور و آن احساس جمعی است که انقلاب برای کشور به ارمغان آورد. ایرانِ پیش ‌از انقلاب، در تولید علم و فنّاوری صفر بود، در صنعت به‌جز مونتاژ و در علم به‌جز ترجمه هنری نداشت.

-در برابر گفته های توهم الود خامنه ای به نوشته زیر توجه شود.

به امارهای اقای فرشاد قربانپور اگر توجه شود گفته های سید علی خامنه ای روشن تر خواهد شد.

۱- صندوق بین‌المللی پول در ۲۰۰۹ اعلام کرد، ایران به لحاظ مهاجرت نخبگان، در میان ۹۱ کشور در حال توسعه مقام نخست را دارد.

۲-روزنامه اطلاعات: بنابر آمار مجلس در سال ۱۳۸۹، ۶۰ هزار نفر از ایرانیان نخبه مهاجرت کرده‌اند.

۳- ایران با مهاجرت ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار نخبه رتبه اول را در جهان دارد. حدود ۲۵٪ از کل ایرانیان تحصیل کرده در کشورهای توسعه یافته زندگی می‌کنند.

۴-دویچه وله: در سال ۱۳۹۱ حدود ۱۵۰ هزار دانشجو تقاضای خروج کرده‌اند که بیشتر دانشجوی دکترا بودند که معادل ۱۵۰ میلیارد دلار خسارت به ایران بود. همچنین ۶۴ درصد دانش‌آموزان مدال‌آور المپیادی طی ۱۴ سال گذشته از ایران مهاجرت کرده‌اند.

۵- طبق سرشماری کانادا تعداد مهاجران ایرانی به کانادا در بازه ۵ ساله (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶) به نسبت ۵ سال قبل‌تر (۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰)، ۶۰ درصد زیاد شد، در حالی که آمار کل مهاجران تنها ۴ درصد افزایش داشته است. این افزایش چشمگیر نرخ مهاجرت ایرانیان پس از وقایع سال ۱۳۸۸ است.

۶-سایت نهادایران در سال ۲۰۱۸ نوشت: از مجموع صدهزار ایرانی در آلمان ۲۰۰۰ کتاب منتشر شده، در حالیکه از بین ۲ میلیون ترک مهاجر آلمان تنها ۱۰۰ کتاب منتشر شده‌است.

۷- سایت سلام نو در ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ به نقل از دفتر آمار اتحادیه اروپا نوشت: در سال ۲۰۱۸ میلادی، کشورهای سوریه، افغانستان، عراق، پاکستان و ایران در رده اول تا پنجم کشورهای مهاجرفرست به اروپا بودند.

   همچنین طبق خبری که خبرگزاری اصولگرای “دانشجو” در ۸ بهمن ۹۸ منتشر کرد با استناد به آمار رسمی بانک جهانی در سال ۱۹۷۰ نرخ مهاجرت در ایران از هر ۱۰۰۰ نفر هشت و یک دهم نفر بود. این نرخ یک سال پس از انقلاب یعنی سال ۱۹۸۰ به سیزده و شش دهم نفر در ۱۰۰۰ نفر و در سال ۲۰۱۷ به پانزده و سه دهم نفر رسیده است.

   بنابراین اگر سال مبنا را سال ۱۹۷۰ میلادی قرار دهیم، ۴۷ سال بعد در سال ۲۰۱۷ یعنی دوره مدیریت تفکر آقای سلامی، میل مهاجرت در ایران نزدیک به دو برابر شده است.

   و اما طبق آمار بانک جهانی تنها در سال ۲۰۱۷، تعداد یک میلیون و ۲۳۷ هزار و ۳۴۴ نفر از ایرانیان میل به مهاجرت داشته اند. همچنین به نوشته وبسایت بهار نیوز در ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ به ترتیب کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان، بریتانیا و سوئد ۷۰ درصد مهاجران ایرانی را پذیرفته اند.

 

سوم:... مشارکت مردمی را در مسائل سیاسی مانند انتخابات، مقابله با فتنه‌های داخلی، حضور در صحنه‌های ملّی و استکبارستیزی به اوج رسانید و در موضوعات اجتماعی مانند کمک‌رسانی‌ها و فعّالیّتهای نیکوکاری که از پیش ‌از انقلاب آغاز شده بود، افزایش چشمگیر داد.

در زیر به مشارکت مردم در انتخابات اخر توجه فرمایید: به گفته مقام‌های رسمی جمهوری اسلامی، مشارکت سراسری در دور اول انتخابات مجلس یازدهم ۴۲.۵ درصد و این رقم در تهران ۲۵ درصد بود که پایین‌ترین میزان رسمی مشارکت در انتخابات ۴۱ سال گذشته است. این در حالی است که مطهری میزان شرکت کنندگان در انتخابات تهران را حدود 10 درصد اعلام کرده بود .

میزان شرکت کنندگان در انتخابات دور اول مجلس دهم از حدود 62 به 40 درصد در دور دوم رسید و در انتخابات یازدهم از حدود 42 به حدود 9 درصد کاهش یافت.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، در توضیح کاهش مشارکت از مواردی چون شیوع کرونا، اعتراض‌های آبان ۹۸ در حدود صد شهر ایران و سرنگونی هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک‌های سپاه نام برده بود.

نوشته اند که تداوم ثبت رکوردهای تازه در زمینه کاهش مشارکت مردم در انتخابات، می‌تواند نمایانگر این نکته باشد که رأی ندادن شهروندان تنها یک «واکنش موردی» و مقطعی به برخی رویدادها نیست، بلکه می‌تواند بیانگر یک «رفتار» باشد که فضا را به سمت تحریم بیشتر انتخابات و اعتراض به کلیت سیستم جمهوری اسلامی پیش می‌برد.

 

با آغاز انتخابات در دور دوم و عدم حضور مردم خبرگزاری های وابسته نوشتند :گزارش‌ها از شعب اخذ رأی در مناطق مختلف کشور نشان از حضور پر شور مردم برای انتخاب نماینده اصلح داشت و کار رأی گیری هم اکنون به پایان رسیده و شمار آرا شروع شده است.

با نگاهی به برخی حوزه های انتخاباتی به خصوص کرمانشاه و کرج ، به خوبی می توان به پرشور بودن انتخابات پی برد.

در نگاهی دقیق‌تر، اگر به میزان کل وجدان شرایط در ده حوزه انتخابیه که حدود ۴.۸ میلیون نفر است و تعداد کل شرکت‌کنندگان که اندکی بیش از ۴۲۰ هزار نفر بوده دقت کنیم، تعداد کل شرکت‌کنندگان در انتخابات نسبت به کل واجدان شرایط رای دادن کمتر از ۹ درصد بوده است.

   بررسی نتایج انتخابات دور دوم مجلس یازدهم که توسط وزارت کشور اعلام شده، نشان می‌دهد که میانگین درصد مشارکت در ۱۰ حوزه انتخابیه که انتخابات در آنها برگزار شده، ۱۹ درصد بوده است، در زیر به انتخابات دو حوزه انتخاباتی توجه شود.

الف: استان البرز که بر اساس آمارهای وزارت کشور در مرحله اول انتخابات مجلس یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۵۹۰ واجد شرایط رای دادن داشته است، تنها ۴۱ هزار و ۵۹۶ رای به صندوق‌ها ریخته شده که نشان‌دهنده مشارکت ۲.۳ درصدی شهروندان این استان در انتخابات است.

نماینده منتخب این استان نیز از مجموع آرا، ۲۷ هزار و ۱۰ رای کسب کرده است، یعنی کمتر از ۱.۶ درصد آرای کل شهروندان واجدان شرایط.

   گفتنی است که:آمار مرحله دوم انتخابات حوزه انتخابیه کرج؛ اشتهارد و فردیس بسیار جالب توجه است. تعداد نیروهای وابسته به هیئت‌های اجرایی و نظارت که وظیفه اجرا، بازرسی و

نظارت بر انتخابات را بر عهده داشتند، ۱۵ هزار و ۴۶۳ نفر و شمار نیروهای انتظامی و محافظتی سه هزار و ۱۷ نفر بودند. یعنی کل نیروهای اجرایی و پشتیبانی انتخابات کرج ۱۵ هزار و ۴۵۳ نفر بود که معادل ۴۴ درصد تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات مطابق آمار رسمی بوده است.

ب: بر اساس آمار استانداری کرمانشاه، تعداد کل واجدان شرایط در این شهر حدود ۸۶۸ هزار نفر بوده است. میزان مشارکت در انتخابات در این حوزه ۴۶ هزار و ۳۵۳ نفر اعلام

شده که معادل ۵.۳ درصد کل وجدان شرایط است. نماینده منتخب هم ۲۱ هزار و ۹۶۶ رای کسب کرده که معادل ۲.۵ درصد کل واجدان شرکت بوده است.

 

چهارم بینش سیاسی آحاد مردم و نگاه آنان به مسائل بین‌المللی را به گونه‌ی شگفت‌آوری ارتقاء داد. تحلیل سیاسی و فهم مسائل بین‌المللی در موضوعاتی همچون جنایات غرب بخصوص آمریکا، مسئله‌ی فلسطین و ظلم تاریخی به ملّت آن، مسئله‌ی جنگ‌افروزی‌ها و رذالتها و دخالتهای قدرتهای قلدر در امور ملّتها و امثال آن را از انحصار طبقه‌ی محدود و عزلت‌‌گزیده‌ای به نام روشنفکر، بیرون آورد؛ این‌گونه، روشنفکری میان عموم مردم در همه‌ی کشور وهمه‌ی ساحتهای زندگی جاری شد و مسائلی از این دست حتّی برای نوجوانان و نونهالان، روشن و قابل فهم گشت.

   با توجه به همان بینش سیاسی مردم است که نظام مجبور به عقب نشینی هایی شده که در طول 40 سال گذشته بعید بود به اجرا در اورد که به برخی از انها اشاره می شود:

اول: اخرین عقب نشینی در رابطه با سخنان مجتبی ذوالنوری بود که از زمانی که وارد مجلس یازدهم شده تا به حال در موارد خاصی چشم بسته با شاخ های تیز جلو امده اما بنا به دستور و اجبار عقب نشینی مفتضحانه انجام داده است او چندی قبل از استیضاح حسن روحانی سخن گفت که با تو دهنی رهبری روبرو شد. زیرا نمی‌دانست که رهبری در حال بازی کردن با مفلوکی چون حسن روحانی است و در نوبت دوم مسئله اخیر او که از اعدام حسن روحانی به فرمان خامنه ای سخن گفت، به شدت مورد حمله قرار گرفت که با توجه به حمله ازسوی شبکه خبری 20.30 که تحت نظارت حسین محمدی دربیت از زیر مجموعه سید مسعود خامنه ای می‌باشد می‌توان به این نتیجه رسید که این چماقدار با سابقه که مسئولیت یکی از کمیسیون های مهم مجلس را بر عهده دارد و نزدیکی به فرماندهان سپاه و در نتیجه سید مجتبی خامنه ای شاید حملات او به روحانی از سوی این جناح بوده باشد و این یعنی جنگ در بالاترین سطح بیت رهبری در رابطه با جنگ یا مذاکره.

دوم: عقب نشینی عوامل به اصطلاح اوباش گردانی در شهرهای ایران، وقتی حامیان نظام ولایت و به خصوص نیروهای قضایی و انتظامی به شدت از سوی شبکه های مجازی تحت فشارقرار گرفتند ، رییس قوه که خود از جانیان به نام کشور است، برای ممانعت از این فشارها به میدان امد و مدعی کرامت انسان ها و حقوق انها شد و در خبرها امد که : ساعتی پیش ابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضا اعلام کرد که حکم به شهر گردانی متهمان در صلاحیت دادگاه بود و با متخلفان برخورد می‌شود

   به گزارش دیده بان ایران ، مراسم اوباش گردانی توسط نیروی انتظامی طی روزهای گذشته حواشی زیادی را به دنبال داشت. از رئیس کمیسیون قضایی مجلس که در گفت و گویی این موضوع را قانونی و با صلاحدید بازپرس جهت عبرت سایرین خوانده بود گرفته تا سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتخت که امروز منتقدان این عمل را(سید ابراهیم رییسی)، افرادی که ادای روشنفکری در می آورند نامید و گفت کار ما کاملاً قانونی بوده است.

   اما ساعتی پیش ابراهیم رئیسی، رئیس دستگاه قضا اعلام کرد که حکم به شهر گردانی متهمان در صلاحیت دادگاه بود و با متخلفان برخورد می‌شود. خبرگزاری میزان، نزدیک‌به قوه قضا، از قول رئیس روابط‌عمومی این قوه نوشته در ماجرای «اوباش‌گردانی اخیر»، رییس قوه‌قضا «از لحظه اولیه اطلاع، به دادستان تهران دستور داده بابت زیرپاگذاشتن قانون و حقوق شهروندی، با متخلفان اعم از بازپرس یا ماموران، برخورد شود و....»

 

سوم: عقب نشینی دو امام جمعه به دلیل فشارهای وارده از سوی مردم ، هر چند طبق معمول حاکمیت عقب نشینی را توجیه کردند و مدعی بودند که رسانه ها اشتباه کرده اند اما کم شدن روی امام جمعه اصفهان که از بلند پایگان وابسته به بیت رهبری است دهان مردم را شیرین ساخت زیرا روی او را کم کردند . دو امام جمعه در ایران که خواستار «ناامن کردن زندگی بدحجابان» شده بودند،

   این دو امام جمعه خطاب به مقام‌های انتظامی جمهوری اسلامی گفته بودند که باید «فضای جامعه» را برای افرادی که «کشف حجاب» می‌کنند، «ناامن» کرد.

   دفتر یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان، در واکنش به انتقادها و اعتراض‌های گسترده به تهدید او، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از اظهارات اخیر طباطبایی‌نژاد «برداشت نادرست» صورت گرفته است. این بیانیه با متهم کردن رسانه‌ها به «تقطیع صحبت‌های مذکور، دروغ‌پردازی و القای مطالب خودساخته»، اظهارات طباطبایی‌نژاد را فقط درباره «موردی ویژه در رفتار برخی از گروه‌های سازمان‌یافته و هنجارشکن در اصفهان» دانسته است. گفتنی است که در دوران همین امام جمعه و به دلیل تحریکات او بود که چندین تن از بانوان اصفهان مورد اسید پاشی قرار گرفتند که با توجه به مدارک از نیروهای خود سر و بسیجی اصفهان بودند اما نیروی انتظامی وابسته مانع از انتشار و معرفی عوامل اسید پاشی اصفهان شد.

   همچنین ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد، از تهدید خود عقب‌نشینی کرد و گفت: «مخالف برخورد فیزیکی با بدحجابی هستم و معتقدم این کار باید با کار و اقدامات فرهنگی مهار شود.»

   با افزایش واکنش‌های منفی به این اظهارات، امام جمعه بجنورد گفت: «من به شدت این خبر را تکذیب می‌کنم و این خبر کذب محض و نوار خطبه‌ها نیز موجود است و هر کس بخواهد می‌تواند از آن استفاده کند.» او ادامه داد: «من در خطبه‌ها به وظیفه نیروی انتظامی اشاره کردم و از آن‌ها خواستم که شرایط را برای اشرار و کسانی که باعث ناامنی در اجتماع می‌شوند به شدت ناامن کنند تا خانواده‌ها و مردم احساس امنیت بیشتری داشته باشند.»

یعقوبی نیز مثل طباطبایی‌نژاد رسانه‌ها را به «خلط مبحث» متهم کرد و گفت: «این اقدام آنان زمینه ای برای خوراک سایت‌های بیگانه شد.»

 

چهارم: حسین شریعتمداری که در هیچ برهه ای از زمان از گفته های خود پشیمان نشده بود و رهبری و بیت هم تمام قد از او حمایت می کردند، این روزها با نوشتن مطلبی در مورد ایت الله سیستانی، کار را برای رهبری و بیت او سخت کرد به گونه ای که به او دستور دادند با نوشتن متنی از گفته های خود اعلام پشیمانی نماید آنهم به سرعت و قبل از چاپ و انتشار روزنامه کیهان در روز بعد و از طریق خبرگزاری ها و شبکه های مجازی

 

پنجم: عقب‌نشینی نمایندگان مجلس یازدهم از طرح استیضاح، گویا مجلس به‌ویژه بعد از سخنان دو روز پیش مقام معظم رهبری، از طرح سؤال از روحانی هم پشیمان شده؛ طرحی که به امضای صد و اندی نماینده رسیده بود، مسئولیت جمع آوری امضا همان سردار مجتبی ذوالنوری بود.

   علت عقب نشینی نمایندگان مجلس را شاید حجت الاسلام قاسم روانبخش مدیر مسدول هفته نامه پرتو وابسته و استاد موسسه اموزشی و پژوهشی امام خمینی تحت نظر مصباح یزدی به خوبی روشن می‌سازد.

روانبخش: یک جریان فکری به این راحتی به پایان نمی‌رسد. ضعیف می‌شود امّا اینطور نیست که تمام شود. شاید یکی از دلایلی که حضرت آقا با استیضاح رئیس‌جمهور موافق نیستند، این است که بگذاریم این جریان، یعنی جریان تحریف تا انتها برود. فرض کنید رئیس‌جمهور را بگذاریم کنار، آیا دلار، ده تومن یا سه تومن می‌شود؟ نه! آن قدر خرابکاری کرده‌اند که آثارش حالاحالا می‌ماند، امّا در صورت استیضاح رئیس‌جمهور، ممکن است به خاطر برخی تنش‌ها دلار چهل تومان هم بشود. آن وقت می‌گویند زمان آقای روحانی، دلار سی تومان بود، امّا الان چهل تومان است؛ خدا پدر و مادر روحانی را بیامرزد که در زمان او دلار سی تومان بود و می‌گفت که دارم با ترامپ مذاکره می کنم و ارزان‌تر هم می‌شود! روحانی استیضاح می‌شد این‌ها می‌رفتند در یک گوشه می‌نشستند و با این حرف‌ها، قهرمان می‌شدند.

   غلامرضا مصباحی‌مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت هم گفته است که امروز دیگر بحث‌هایی مانند «طرح سؤال از رئیس‌جمهور» یا «استیضاح و ساقط‌کردن دولت»، آن‌هم در شرایط کنونی، موضوعیت ندارد.

 

ششم: عقب نشینی مجلس، حذف ماده ممنوعیت رقابت با ورزشکاران اسراییل، در ابتدا نمایندگان مجلس که فکر می کردند کاره ای هستند دو فوریت طرح «مقابله با اقدامات اسراییل» را تصویب کردند که بر مبنای آن، برگزاری هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی میان ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران با حریفان اسرائیلی ممنوع خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، سه‌شنبه 12 مه 2020، امروز دو فوریت طرح «مقابله با اقدامات اسراییل» در مجلس ایران تصویب شد که بر اساس آن در بخشی از این طرح برگزاری هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی میان ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران با حریفان از اسرائیل ممنوع خواهد بود.

بر اساس این طرح، فدراسیون‌های ورزشی در ایران، موظف شدند تعهدات و اقداماتی را انجام دهند تا مانع اعمال مجازات و محرومیت ورزشی بین‌المللی علیه ورزشکاران ایرانی شوند و با پیش‌بینی تخصیص منابع لازم، به تشویق و حمایت از ورزشکاران این کشور بپردازند.

   اما چند روز بعد نمایندگان متوجه شدند که چه طرح بدی را تصویب کرده اند به میدان امدند تا ان را به نوعی رفع و رجوع نمایند سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: در آخرین بررسی کمیسیون در طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی ماده مربوط به عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی حذف شد.

   به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی با بیان اینکه این حذف به پیشنهاد و درخواست وزارت ورزش ایران انجام شده است توضیح داد: روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای به بررسی جزییات طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی پرداخت و مواد 15 گانه آن را تصویب کرد.

   همچنین محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرگزاری برنا درباره حذف این ماده گفت: این احتمال وجود داشت که این ماده به عنوان بهانه‌ای در دست رژیم صهیونیستی و برخی از رؤسای فدراسیون‌های جهانی که نمونه آن را در فدراسیون جودو دیدیم، قرار گیرد. وقتی این امر به صورت قانون باشد آن‌ها این قضیه را مستمسک قرار می‌دهند

و با وجود اینکه رژیم صهیونیستی از کنفدارسیون آسیایی حذف شده است، احتمال اینکه همه رشته‌های ورزشی با همین قانون از بازی‌های جهانی و المپیک مرحوم کنند، وجود داشت؛ بنابراین براساس آن چیزی که امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصویب شد، دیگر ماده 11 در این طرح وجود ندارد. نوبندگانی افزود: نه اینکه ما از موضع به حقمان در برابر این رژیم عقب‌نشینی کرده باشیم، بلکه خواستیم بهانه مکتوبی را دست رژیم صهیونیستی و عوامل آن در فدراسیون‌های جهانی نداده باشیم.

 

هفتم:عقب نشینی مجلس در فیلترینگ پیام رسان های خارجی؟

دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأکید دارند طرحی که امضا کرده اند «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی» است و فیلترینگ شبکه های اجتماعی خارجی در دستور کار مجلس نبود. این در حالی است که در سال 98 و به دنبال تظاهرات مردم دستور فیلتر کردن شبکه های خارجی و پیام رسان ها داده شد که به نتیجه نرسید و حتی در ان زمان احمد خاتمی جوک نمازهای جمعه در شورای خبرگان رهبری از خود مصوبه ای را بیان داشت که با فشارهای داخلی مجبور به عقب نشینی از گفته های خود شد .

   احمد خاتمی،سخنگوی خبرگان رهبری در حاشیه جلسه کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری که پنجشنبه ۳۰ آبان در قم برگزار شد اعلام کرد که اعضای این کمیسیون در مصوبه‌ای از مسئولان خواستند از این پس به «شبکه‌ها و فضای مجازی خارجی» اجازه فعالیت ندهند. چهار روز بعد احمد خاتمی عقب‌نشینی کرد. او گفت مصوبه

خبرگان رهبری توصیه‌ای بیش نبوده است.

   بر اثر بالا گرفتن انتقادها از دخالت فراقانونی خبرگان رهبری در کار دولت، خبرگان مصوبه خود را در حد توصیه کاهش داد. خاتمی دوشنبه ۴ آذر به ایرنا گفت: «آنچه بنده بیان کردم نظر کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری بوده است. نظر مذکور توصیه محسوب می‌شود چرا که مجلس خبرگان کار قانون‌گذاری نمی‌کند.»

   بر اساس سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی در زمینه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ( افتا) که سال ۸۹ خامنه‌ای ابلاغ کرد، تأمین امنیت اینترنت با دولت است.

 

هشتم: وزیر آموزش و پرورش یک هفته پس از اصرار بر بازگشایی مدارس، عقب نشست؟ مجری: آقای حاجی میرزایی گفت الزامی برای حضور دانش اموزان در مدارس و کلاس درس نیست ، این در حالی بود که از ماهها قبل مسئولان بهداشت می گفتند که بهتر است بازگشایی مدارس به تعویق بیفتد اما با مخالفت دولت و وزیر اموزش و پرورش روبرو گردید که به دنبال مبتلا شدن برخی از دانش اموزان و معلمان به ویروس کرونا ، وزیر مجبور به عقب نشینی و غیر الزامی کردن مدارس شد

 

نهم: سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس ایران روز پنج‌شنبه، ۲۸ فروردین، برخی رسانه‌ها را به «تحریف آمار تخمینی» این مرکز در مورد شمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایران متهم کرد و گفت مرجع اعلام آمار ستاد ملی مقابله با کروناست. این در حالی بود که این مرکز بارها اعلام کرده بود که امار منتشره در مورد تعداد فوت شدگان بسیار بیشتر از اماری است که از سوی مسئولان بهداشت اعلام می شود که اخیرا معاون کل وزارت بهداشت نیز امار را تا دو برابر اعلام داشت .

 

دهم: عقب نشینی مجلس از واگذاری خودرو به نمایندگان مجلس به دنبال اعتراضات مردم در شبکه های مجازی: بنا به گزارش خانه ملت، سردار فرهنگی ادامه داد:یکی از نیازهای نمایندگان مجلس، وجود خودرو برای سرکشی به نقاط دور و نزدیک حوزه‌های انتخابیه است. در دوره گذشته خودروهایی به نمایندگان داده شده که در این میان، خودروهای گران قیمت سوزوکی ویتارا و سراتو و در ادوار قبل‌تر زانتیا مشاهده می‌شود. وی خاطر نشان کرد:بنابراین مقرر شد خودروهای خریداری شده به نمایندگان فروخته نشده و مالکیت آن متعلق به مجلس باقی بماند و در طول دوره نمایندگی از آن استفاده کنند.

و...

 

یازدهم: عقب نشینی امامان جمعه استان های آذری زبان که در رابطه با جنگ اذربایجان و ارمنستان بیانیه صادر کردند که تحت فشار مجبور به سکوت شدند در این رابطه به گفته های یکی ازسرداران با سابقه سپاه توجه فرمایید: منصور حقیقت پور مشاور علی اف در سالهای گذشته و رئیس کمیسیون امنیت ملی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه تلویحا به انتقاد از بیانیه ائمه جمعه استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و زنجان در مورد قره‌باغ پرداخت و تصریح کرد: امامان

جمعه برای همه ما محترم هستند ولی سخنگوی سیاست خارجی ایران نیستند. نزاع قره‌باغ از جمله مواردی است که تعیین تکلیف و اتخاذ موضع درباره آن در حیطه اختیارات شورای عالی امنیت ملی قرار دارد و باید توجه داشت ائمه جمعه سخنگوی این نهاد نبوده و تنها و تنها دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

   این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه با بیان اینکه «درست است که آذربایجان روزگاری جزئی از خاک ایران بوده و امروز نیز کشوری مسلمان و شیعه محسوب می‌شود ولی هرگز برای جمهوری اسلامی دوست صادقی به شمار نرفته است»، گفت: همین جمهوری آذربایجان بود که اسرائیل را به منطقه آورد. مگر تروریست‌هایی که شهید شهریاری و بچه‌های هسته‌ای ایران را ترور کردند، از آذربایجان نیامده بودند؟ مگر پهباد جاسوسی «هرمس» که متعلق به اسرائیل بود و در نطنز اقداماتی را ترتیب داد از آذربایجان بلند نشده بود؟

   او در خاتمه به روزهای حضور خود در آذربایجان اشاره و خاطرنشان کرد: زمانی که بنده در آذربایجان مشغول آموزش نظامی به آنان بودم و به عنوان مشاور نظامی مقامات مسئول این کشور فعالیت می‌کردم، می‌گفتند که جمهوری اسلامی در حال کمک به ارمنستان است اما دروغ می‌گفتند، هنوز هم دروغ می‌گویند. جمهوری آذربایجان امروز می‌گوید چرا ایران اجازه عبور ۶۰۰ کامیون را به سمت ارمنستان داده حال آنکه ۳۰ سال است که ایران مرز خود را در اختیار آذربایجان قرار داده و آنان از آستارا و بیله‌سوار وارد نخجوان می‌شوند و همزمان بخشی از خاک ایران نیز در اختیار آنان قرار گرفته است. آنان باید بدانند که قرار نیست که نمک بخورند و نمکدان بشکنند. ما همچنان معتقدیم که قره‌باغ منطقه‌ای مقدس است ولی تروریست‌های داعشی حق ورود به منطقه را ندارند.

 

دوازدهم:...عیار معنویّت و اخلاق را در فضای عمومی جامعه بگونه‌ای چشمگیر افزایش داد. این پدیده‌ی مبارک را رفتار و منش حضرت امام خمینی در طول دوران مبارزه و پس ‌از پیروزی انقلاب، بیش ‌از هر چیز رواج داد؛ آن انسان معنوی و عارف و وارسته از پیرایه‌های مادّی، در رأس کشوری قرار گرفت که مایه‌های ایمان مردمش بسی ریشه‌دار و عمیق بود ... مساجد و فضاهای دینی رونقی بی‌سابقه گرفت. صف نوبت برای اعتکاف از هزاران جوان و استاد و دانشجو و زن و مرد و صف نوبت برای اردوهای جهادی و جهاد سازندگی و بسیج سازندگی از هزاران جوان داوطلب و فداکار آکنده شد. نماز و حج و روزه‌داری و پیاده‌روی زیارت و مراسم گوناگون دینی و انفاقات و صدقات واجب و مستحب در همه‌جا بویژه میان جوانان رونق یافت و تا امروز، روزبه‌روز بیشتر و باکیفیّت‌تر شده است.

 

در این مورد تنها به نکته بیان شده یک آیةالله اشاره می‌شود : آیةالله علوی بروجردی تصریح کرد: مساجد در حال خالی شدن هستند. مسجد را روحانی می‌چرخاند. در دوره‌ای در مساجد دفتر بسیج بنا کردند؛ اما پس از مدتی با امام جماعت اختلاف پیدا می‌کردند. مسجد روحانی می‌خواهد و...

 

سیزدهم:...محصول تلاش چهل‌ساله، اکنون برابر چشم ما است: کشور و ملّتی مستقل، آزاد، مقتدر، باعزّت، متدیّن، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گران‌بها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورددار در شتاب پیشرفتهای علمی، ر کورددار در رسیدن به رتبه‌های بالا در دانشها و فنّاوری‌های مهم از قبیل هسته‌ای و سلّول‌های بنیادی و نانو و هوافضا و امثال آن، سرآمد در گسترش خدمات اجتماعی، سرآمد در انگیزه‌های جهادی میان جوانان، سرآمد در جمعیّت جوان کارآمد، و بسی ویژگی‌های افتخارآمیز دیگر که همگی محصول انقلاب و نتیجه‌ی جهت‌گیری‌های انقلابی و جهادی است.

 

به نمونه ای دیگر توجه نمایید:

   دبیر اتحادیه مؤسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی گفته است: «براساس آمار وزارت علوم، ۷۰درصد ظرفیت‌ دانشگاه‌های غیرانتفاعی خالی مانده ولی براساس آماری که ما داریم وضعیت از این هم بدتر است.»

   مطابق آمار وزارت علوم در سال تحصیلی ۹۱ بیش از چهل درصد ظرفیت دانشگاه پیام‌نور، و در سال ۹۲ بیش از ۳۵ درصد ظرفیت دانشگاه تربیت معلم بدون دانشجو مانده‌اند. «ظرفیت دوره‌های نیمه حضوری ۱۵ درصد و ظرفیت دوره‌های مجازی و بین‌المللی هم حدود ۴۰ درصد خالی بوده است.» برای ادامه کار این نهاد‌ها، وزارتخانه‌های دولتی برای آنها دانشجو معرفی می‌کرده‌اند. و احتمالا با مشکلات اقتصادی، دولت قادر نبوده است به تعهد خود ادامه دهد. سازندگان این مؤسسات از این طریق، و یارانه‌های دولتی به فعالیت خود ادامه داده‌اند. دلیل دیگر کمبود داوطلب، نبود کار برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است. افراد صاحب قدرت و با استفاده از روابط خاص توانسته‌اند دانشگاه تأسیس کنند. به‌طوریکه تعداد دانشگاه‌های غیرانتفاعی‌ از سال ۸۴ از ۵۰ به ۳۵۴ دانشگاه و تعداد مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی از ۹۰ واحد در سال ۸۴ به ۷۴۰ واحد در سال ۹۱ رسیده است. «به عنوان مثال در شهری کوچک ۱۰ واحد دانشگاه غیرانتفاعی در طی این سال‌ها بوجود آمد.»

   به گفته علی لاریجانی: کار مفید در دستگاه‌های دولتی ایران حدود ۲۲دقیقه و در صنعت حدود ۲ ساعت و نیم است: «در طول سال این میزان به ۸۰۰ ساعت کار مفید می‌رسد که ایران را در رده سه کشور آخر دنیا یعنی پس از عربستان و کویت قرار می‌دهد.»